Pokročilý

Jak by jste vysvětlili pojem "bílá velryba" ?

Dělám rozbor knihy Mladý muž a bílá velryba a nevím jak bych srozumitelně vysvětlila pojem bílá velryba. Poradíte mi?
Doplňuji:
Hm.. knihu jsem četla. Vím, že je to něco neobvyklého nebo tak, ale chci to vysvětlit nějak inteligentněji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Biela velryba je v tomto prípade symbol ťažkodosiahnuteľného cieľa.
Mladý muž sa snaží dosiahnúť svoj cieľ ako kapitán Achab svoju Bielu velrybu.
Treba sa tú knihu pozorne prečítať, je to tam vysvetlené
Doplňuji:
mám pocit, že celá otázka znela na knihu, nie na živočíšny druh.
PS.
Prirodzene, ak vytrhnem z otázky len jej časť, môže dôjsť k omylu.
Ale doteraz som si myslela, že tak robia len médiá... :)

Další odpovědi:

Zlatý

Břetislav Laboutka chemik v Ústí), kterému se jeho zápal pro tvůrčí práci stane osudným. (Bílá velryba = velký životní cíl). Touha něco dokázat, ulovit "bílou velrybu", umocnit život láskou a prací - životní oběť. Můžeme to chápat jako jeho oslavu, ale také jako potvrzení skeptického názoru jeho kolegy.
Doplňuji:
e rozdíl mezi Páralovou bílou velrybou a románem Bílá velryba. V románu Bílá velryba je skutečná velryba - honba za Moby Dickem, zatímco v Páralově díle jde o symbol.
Bílá velryba (v anglickém originálu Moby-Dick nebo též The Whale (Velryba)) je nejznámější román amerického spisovatele Hermana Melvilla z roku 1851, který popisuje plavbu velrybářské lodi Pequod. Pozadí plavby a stíhání bílého vorvaně, jemuž námořníci přezdívají Moby Dick ...

Zlatý

jedná se o bílou rybu - vorvaně
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Možná by ti pomohla kniha nebo film Bílá velryba.

Babsi, ale Hanulčin odkaz je zcela srozumitelný a plně pokryje i Tvůj požadavek na inteligentní vysvětlení pojmu. Jestliže je "bílá velryba" druhově vorvaň bílý, tak její pojmenování pramení právě z toho. Podívala jsi se na Wikipedii?
Já bych řekla, že Hanulka si zaslouží poděkování, poradila Ti dobře a správně.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

budu reagovat oblíbenými citáty :
Kdybychom se nechtěli vynášet, mnoho bychom toho nenamluvili.
Nejčastěji se mýlí ti, kdo nepřipustí, že by se mohli mýlit.
F.Rochefoucauld

Zlatý

led

AD ocko,
mám pocit, že celá otázka znela na Páralovu knihu, nie na živočíšny druh.
Prirodzene, ak vytrhnem z otázky len jej druhú časť, môže dôjsť k omylu.
Ale doteraz som si myslela, že tak robia len médiá... :)

anonym

Milá led, pokud z kontextu vytrhne něco tazatelka, já to zpátky "zašít" neumím. O Páralovi tu nebyl ani ťuk. Ale polepším se. Příště nakouknu každému do hlavy, co vlastně svým dotazem myslí.
Mám to chápat tak, že Vy v ní máte myšlenky na Občanskou válku na odpovědích?

Zlatý

annas

Ad ocko. Dotaz byl naprosto srozumitelný. V podotázce bylo uvedeno, že se dotaz týká rozboru Páralovy knihy Mladý muž a bílá velryba.

Nejde o názorovou otázku, ale o odbornou, takže je třeba dílo znát a neposkytovat chybné informace, které tazatelce zcela jsitě nepomohou.

Zlatý

led

Dosť ma prekvapila vaša a hanulkina odpoveď, ale zjavne sa na nej podpísalo to tropické vedro...

anonym

Tropické vedro? To spolehlivě chladíte Vy. Váš nick je zárukou, že mozkové závity se tu nikomu nezavaří. Odpověď byla zodpovězena tak, jak byla položena. Pokud Vy a Annas chápete dotaz jinak, já a Hanulka jsme jej pochopily také jinak. Neřekla bych, že špatně. Vše je věcí názoru a patent na rozum tu nemá ani ten, kdo by o tom tak rád všechny přesvědčil.

Zlatý

annas

led, jsem ráda, že jste si toho rovněž všimla. Proto jsem přepsala z hanulčina odkazu část textu, aby si další uvědomili, že jde o zcela jiného autora i jinou knihu.

Zlatý

annas

Ale domnívám se, že jsou naše připomínky celkem zbytečné.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2412
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.