Lucie23

Jak byste udělali krátkou, výstižnou definici na alžbětínskou dobu?

K referátu na dějepis mám zjistit co je alžbětínská doba. Jak byste to co nejkratším způsobem popsali ?
( jedná se o Alžbětu I )
Děkuji =)

Jak by jste udělali krátkou, výstižnou definici na alžbětínskou dobu ?

reakce na odpověď: referát jsem začala zpracovávat hned po zadání termínu a jejím tématem není alžbětínská doba. Téma je Alžběta I. a přišlo mi vhodné přidat i jednoduchou definici alžbětínské doby, ale nechci nad tímto vedlejším tématem vypotřebovat několik slidů a tak mě zajímalo jesli se o to někdo nezajímá a nemá nápad jak to co nejstručněji vystihnout. Svou práci nikdy neházím na jiné zpracovávám jí svědomitě a propracovaně. Pokud nechcete pomáhat tak se zaměřte na jiné otázky na které už doopravdy odpovíte na místo zbytečného nekonstruktivního tlachání. Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já bych postupovala tak, že bych si nejprve zjistila co nejvíc údajů o té Alžbětě a o době, kdy žila. Pak bych si to v bodech hodila na papír a poté bych napsala referát.

Další odpovědi
ivzez

Úkoly ani referáty za nikoho neděláme, ale pokud sem vložíš
(můžeš otázku doplnit/upravit, nebo použij dole diskuzi), rádi
ti pomůžeme s opravou.

°°°°°°°°°°°°
K referátu:

Co se týká obsahu, souhlasím s vynikající odpovědí
Lamalam (jen škoda, že ji nemohu ohodnotit víckrát).

Referát pravděpodobně budeš zpracovávat písemně
a k tomu ti doporučím zopakovat mluvnici i sloh.

Pozor na:
— by jste ► správně byste
— interpunkci ► mezera se píše za čárkou, otazníkem, … nikoliv před nimi
— číslovky řadové (píše se za nimi tečka)
— pravidla, kde se píší čárky
— sloh (měla bys zlepšit své vyjadřování)

Ještě jednu radu ti dám:
Na referát zpravidla bývá dostatek času.
Příště začni informace hledat hned po zadání tématu,
abys pak svůj úkol nepřesouvala na jiné.

anonym

"Na počátku Alžbětiny vlády neměla Anglie žádné zámořské državy. Španělsko naproti tomu získávalo velké bohatství z rozsáhlých území dobytých v Severní, Střední a Jižní Americe. Anglie chtěla také získávat nová území. Podnikaví dobrodruzi se tedy vydávali na moře a brázdili oceány ve snaze dosáhnout slávy a bohatství a najít nové obchodní cesty do Číny a na Dálný východ. Sir Francis Drake, který se stal prvním námořním kapitánem, jenž na vlastní lodi obeplul svět, při plavbě podél západního pobřeží Jižní a Severní Ameriky raboval španělské lodě vezoucí náklad zlata a stříbra do Španělska. Sir Walter Raleigh se postavil proti monopolu Španělska v Novém světě tím, že finančně podpořil pokus založit na východním pobřeží Severní Ameriky kolonii. Získal tam území, které na počest anglické panenské královny nazval Virginia. Tyto první pokusy o kolonizaci sice neměly úspěch, ale probudily v Anglii zájem o další odvážné výpravy. Když byla španělská „nepřemožitelná Armada“ poražena, Anglie získala ve svých námořních aktivitách sebedůvěru a Alžběta začala podporovat nové obchodní podnikání na opačné polokouli, v jihovýchodní Asii. Tak byla připravena půda pro založení Britské říše, která měla nakonec obepínat celou zeměkouli.*

V Anglii se začal klást důraz na vzdělání. Otevíraly se nové školy, a více studentů tak získávalo přístup do literárního světa. Touha po literatuře a rozvoj knihtisku vedly k prudkému rozmachu kultury. Byla to doba Williama Shakespeara a jiných velkých dramatiků, jejichž hry lidé se zájmem sledovali v nově otevřených divadlech. Básníci psali působivé sonety a skladatelé uplatňovali novátorské přístupy k hudbě. Nadaní výtvarníci tvořili nádherné miniatury zobrazující královnu a dvořany. V kostelích a domácnostech zaujímaly čestné místo nové překlady Bible. Zlaté časy však netrvaly věčně."

(http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/102010008#h=16)