dgfdgf

jak by jste to vysvětlili?

http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/vesmir/_zpra­va/hvezda-starsi-nez-vesmir--1187656

Nejlepší odpověď
anonym

Byste bože! Ne by jste – to je humus, co ty lidi vyplodí… No a k věci: Chyba může být astronomická – sami to tam píší! Další věc – neznáme celý vesmír a už vůbec počet vesmírů, počet realit, … Dále, vidíme jen minulost vesmíru na základě přilétajících paprsků světla. Současnost nelze nijak zvlášť dopočítat. Jak můžeme cokoliv vyvozovat, když ani nevíme, jak vesmír vlastně vypadá? No a další, ten nejdůležitější, faktor: Posuny v čase. Existuje tolik teoretických možností, jak by se mohla tělesa pohybovat napříč časem… Navíc mohly být chemické procesy hvězdy čímkoliv urychleny, zpomaleny, či jen nějak ovlivněny! Nejsme ani trochu inteligentní – snad někdy budeme… (Zatím nevíme vůbec nic.)

Další odpovědi
setapouch

Stáří vesmíru jako celku se odhaduje na 13,8 miliardy let
věku jedné hvězdy na 14,5 plus minus 0,8 miliardy let, tj. 13,7–15,3 mld. let. Už jen takto může být mladší.

gecco

Jsou dvě možnosti:

  1. chyba měření (určení) stáří dané hvězdy
  2. chybná teorie o stáří vesmíru

A vyber si…
😉

anonym

Asi bych to vysvětlala jako zcela nepodstatnou zajímavost.

znameniRyby

  1. chybná teorie velkého třesku,jako teorie vzniku vesmíru 🙂