Jak by jste si vysvětlili výrok:

„Na dvě se dělila cesta lesem-
já zvolil míň prošlapanou
a rozdíl pochopil vzápětí.“

Nejlepší odpověď
quentos

po míň prošlapané se obvykle hůř chodí. Zvolil si tedy obtížnější variantu, což lze přeneseně vykládat jakkoli, obyčejně spíše kladně (nejde s davem, což se cení).

Další odpovědi
anetadela1

Asi že naletěl…

Fly

Mohl si vybrat dvě cestu, tu kterou jde dav a tu, kterou jde jenom pár odvážlivců. On se nechtél připojit k tomu stádu jakby ovcí a šel to druhou cestu a hned poznal rozdíl.