Ella

Jak by jste přeložili „intellectual property“ ?

Dělám jeden online kurz, který budu „přetlumočovat“ kolegům a nevím jak to správně vyjádřit. Duševní vlastnictví mi přijde trošku těžkopádné, dalo by se to říct jako myšlenky nebo tak?
Nemáte někdo lepší nápad?
Díky.

Nejlepší odpověď
Damiana

Je to sice přesný překlad, ale vlastní myšlenka, osobní názor by také šlo, pokud někdo není hnidopich.

Další odpovědi
pokazdejinak

když ono to duševní vlastnictví je úplně přesný překlad, přesně takhle se to v češtině řekne – jasně, můžete to nějak opsat… ale nechápu proč