Shady

Jak by jste přeložili „floyd“?

proč se policajtům říká flojdi?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď marci, kterou vložila ocko, nevysvětluje význam slova floyd. Potvrdíla to i reakce tazatele v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-floyd

floyd – slovo pocházející ze staré angličtiny, v angličtině se používá jako jméno, význam má: dutina, dutý, hladový, falešný, klamný,

http://www.slovnik-cizich-slov.net/floyd/

Kdysi kolovaly na policajty vtipy, na jejich „chytrost“, takže zřejfmě kvůli tomu, že měli „duté“ hlavy, tedy prázdné.

Další odpovědi
anonym

Oněměl ti našeptávač?

Web
(10)

Co znamená slovo floyd? | Odpovědi.cz
www.odpovedi.czwww­.odpovedi.cz/o­tazky/co-znamena-slovo-floyd
Co znamená slovo floyd? | Odpovědi.czmarci1. Název kapely Pink Floyd ( původní byl delší-viz zdroj ) vymyslel S. Barett podle svých koček Pink a Floyd, které zase pojmenoval podle dvou bluesových …
www.odpovedi.cz
www.odpovedi.cz/o­tazky/co-znamena-slovo-floyd

marci1

Tlumočnice z angličtiny mi zase teď sdělila, že přeneseně to znamená „ŠEDÝ“. Tak si vyberte. 🙂 Škoda, že se nevyjádřil „quentos“. Ten by to jistě věděl, ten je na AJ odborník.

quentos

quentos přišel dneska pozdě z práce, ale asi to taka mělo bejt – tak dobře jako annas bych to nenapsal :{)>

annas

Děkuji.