Shady

Jak by jste poznali když by tento svět nebyl skutečný?

Víceméně všechny náboženství, filosofie a některé filmy předkládají otázku že tento svět nemusí být skutečný a existuje nějaký „vyšší svět“

májá, platónová jeskyně, matrix…
Doplňuji:
ještě jsem zapomněl na vědu.viz. holografický vesmír

Odpovědi
knedlik123

To se neda poznat. To je jako s existenci boha – ten to udelal tak, ze se jeho existence neda dokazat – a kdyby jo, tak by tenhle svet nemohl existovat.
Doplňuji:
Takze z tohoto hlediska je napr. „krestanstvi“ hrich, ktery boha neuznava.

mosoj

Ještě není půlnoc !

Hamon

Bez definice „skutečného světa“ nemůžu odpovědět. On totiž i svět vytvořený v počítačové hře je do určité míry skutečný – ne pro toho, kdo ho vytvořil, ale pro toho, kdo v té hře je.