Shady

Jak by jste poznali když by existoval bůh?

Třeba za předpokladu že by byl pouhým stvořitelem a nadále jen svět potají pozoroval.

Odpovědi
Drap

To můžeš posoudit pouze z osobního setkání.

postcd

podle mě poznat tak, že se k tomu postavím nezaujatě (něco jako děcko, které nemá předsudky/bloky), dále s pokorou a dlouhodobější snahou zkoumám důkazy existence. Zkouším poznat Boží osobnost, s Bohem s opravdovostí mluvit. Důležitá je k tomu vlastnost, tzv. víra (věříš něčemu co je neviditelné). avšak mnoho lidí již napsalo, že cítí Boží přítomnost, cítí že jejich Modlitby nejsou bez reakce. Je to vše však nehmotné a člověk musí rozjímat. Kolik lidi si však na to udělá čas?

marci1

Je tolik věcí na světě, jejichž existenci jsme nepoznali a nikdy nepoznáme.

klob1

Tak každý člověk má svého Boha,i když nevěří.Jak je pak možné,že třeba,když člověk,který nevěří a těžce onemocní,tak řekne pane Bože?A prosí ho?Takže asi musí pak být ne?Jen lidé si to nepřipouští.
Třeba mně se stalo,že o něco člověk požádal a ono se to stalo.Splnilo.Také to se kolikrát zkoušelo,jestli je možné,že existuje.Tak už to nepoukouším.
A nejsou třeba strůjcem Boha lidé sami?Přece to jaký je a jak lidé tu žijí,co dělají pro svět,jak zachází se vším,je jen v lidech.Vše jak co bude a nebude.A on jen.
Není důležité,aby lidé chodili do kostelů,aby mu stavěli bohaté chrámy,to přece ani nechce,jen chce,aby lidé žili podle jeho slova.Bez Lásky a Víry se nedá žít,kdo to má je bohatý a nestrádá.
Jistě někdo namítne,že by pak nebylo zle,ale krásně..Jenže to na něm nezáleží,záleží na lidech samých.
Přece někdo nebo něco muselo tenhle svět nakopnout.Byl to uhlík,ale ten může jen za vývoj.
Všechno se ,ale obrací k jednomu ať je to věda,ať je to víra,ať je to cokoiliv.Ale vždy to je,že někdo musel tomu všemu dát to první,aby vzniklo to základní.Myšlenku název.
Přece,když někdo něco krásného vytvoří,tak je takovým Strůjcem,Bohem té věci.Samo se to nevytvoří.např Obraz,nějaký stroj,nebo,když něco vypěstujete a samo by to bez vaší pomoci nevyrostlo.Nebo něco vytvoříte ze své vlastní mysli,myšlenky­.Vašeho nápadu.
Mnoho lidí se k němu obrací a vysloví jeho jmého,aniž by věřili v něho.Proč?
Třeba i to Pán Bůh zaplať..

Roman71

Pro zajímavost, Bible, dopis Římanům 1.kapitola 19.-20.verš říká:
„..protože co může být o Bohu poznáno, je mezi nimi zjevné, neboť jim to Bůh učinil zjevným. 20. Jeho neviditelné [vlastnosti] jsou totiž jasně patrné od stvoření světa, protože je lze pochopit z učiněných věcí, dokonce i jeho věčnou moc a Božství.“

Bůh je duchovní bytost, není možné ho vidět. Boha lze (mimo jiné způsoby) poznat z toho co vytvořil. Stačí mít oči otevřené, dívat se kolem sebe a přemýšlet.

Zdroj: http://www.jw­.org/cs/publi­kace/bible-online/nwt/kni­hy/%C5%98%C3%AD­man%C5%AFm/1/#v450010­20