To jsem já

Jak by jste pochopili zadání seminární práce: „Turismus jako součást tradiční české kultury.“?

Jak to téma pojmou?

Nejlepší odpověď
beer

Oficiální historie české turistiky se začala psát 11. června 1888, kdy byl založen Klub českých turistů.
Tedy fenomén trvá u nás masově již dlouhou dobu a dokonce v různých podobách dodnes. Proto se turistika stala součástí naší kultury.
Vycházet můžeš třeba ze zdroje.

Zdroj: http://is.muni­.cz/do/rect/el/es­tud/fsps/js11/tu­ristika/web/t_his­torie.htm

Další odpovědi
annas

Uvědomte si, co je kultura. Můžeme ji brát jako to, čím se člověk obohacuje, zušlechťuje. ve všech oblastech života, ale i v působení na ně. K tomu mu pomáhá i turismus. Z historie mně napadá Mácha, cestoval pěšky, využil poznatky v literatuře – čteme dnes, , někdo další, čím nás obohatil, sami s může přesvědčit o životě při poznávání cizích zemí atd..
Máte psát o oblasti kultury, tedy o kulturním turismu – cestování za jakýmikoli kulturními projevy nebo specifickými kulturními událostm, památkami.i. Pomáhá rozvoji vzdělávání, získání informací o způsobu života lidí v určitém regionu. Řadíme sem v současnosti např. studijní a pracovní pobyty v zahraničí a poznávací zájezdy.

Jinak jde o vaše myšlenky, takže vvyužijte je. Záíleží také na délce práce, máte-li předepsaný slohový útvar atd. To je jen můj momentální nápad, nechci vás navádět, píši jen obecně, měla byste na to přijít sama …

manon

Pochopila bych to tak, že je třeba v té práci zabrousit až ke kořenům turizmu u nás a popsat různá období rozkvětu či naopak, v turizmu se nějak vždy odrážela i společenská a kulturní situace, doplnit nějakými příklady, obrázky toho či onoho a srovnat, zhodnotit… Pěkné téma.

Hafanana

Turistika, dříve obchodní a náboženské poutě pomohli k poznání mezi lidmi. Přinesli něco nového k nám, ať už přišli poutníci k nám, nebo češi ven.

Okruhy turistiky a putování chronologicky, rozviň dle wiki:

  • Ibn Fadlán v Praze
  • Karel IV jako cestovatel (autobiografie)
  • Kryštof Harant a jehop cestopis
  • poutě do Svaté země a češi na nich
  • zvaž spanilé jízdy husitů
  • putování na katolická svatá místa českých šlechticů
  • v novověku pak především kavalírské jízdy českých šlechticů do Šp, Fr, Itálie
  • 19. století – věk romantizmu jako věk putování umělců za úměním, Itálie
  • 20. století – jak lidé přínosní kultuře – Čapek a jeho cestopisy, tak snad i migrace v 30. letech do USA
  • 21. stoleti – turistika jako výnamný prvek globalizace