klob1

Jak by jste oslovili člověka,který se jmenuje Halamíček?

pane Halamíček, nebo pane Halamíčku?Bohužel nevím jak mám toho pána oslovit.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Halamíčku

Není proč ´váhat´…
😉

Další odpovědi
marci1

Halamíčku

Oslovujeme vždy 5. pádem (ne 1. pádem). Tedy pane Halamíčku.

petra15

Halamíček

Soucasny pravopis ( 5. pad) povazuji za urazlivy pro mnoho lidi s temito jmeny, doufam,ze se to nekdy zlepsi…, kdo si vubec takovou hloupost vymyslel(?)-sklonovat prijmeni,kazdy vi, ze to jde v cestine jen u jmen krestnich.

Lamalam

Halamíčku

Jak jinak?

novaky

Halamíčku

ty můj Halamo

MK44

Halamíčku

„Dovolte, abych Vám předal ocenění, pane Halamíčku.“ Použití pátého pádu je jednak gramaticky správné, jednak působí zdvořileji.

Emefej

Halamíčku

V čem se Halamíček liší od ostatních příjmení? Oslovujeme vždy 5. pádem.

anonym

Halamíček

Doplňuji:
Není to sice správě, ale nevěřím, že by mu někdo běžně říkal „pane Halamíčku“

Poklička

Halamíčku

cukrar

Halamíčku

brillant

Halamíčku

melanie

Halamíčku

sevos

Halamíček

alexandra

Halamíček

Doplňuji:
No a stejně teď víš kulový,protože každý říká něco jiného.