Jak by jste komentovali konstatování?

Amatéři postavili Noemovu Archu,profesi­onálové Titanic?

Nejlepší odpověď
annas

Člověk s obyčejným selským rozumem může udělat velkou věc, která zachrání lidstvo a zvířectvo před zkázou – před potopou světa.
Archa – symbol záchrany lidstva.

Titanik – symbol pokořené pýchy, nepotopitelná loď, která klesla do hlubin a s ní nejen různé cennosti, ale především lidé.

INedávno se objevil v tisku článek, že potopení lodi zavinil kormidelník, který otočil kormidlem na opačnou stranu, než měl.

Další odpovědi
iceT

Videla jsem se Vteriny pred katastrofou,jeden dil byl o Titanicu asi pred pul rokem.
Zkoumajici experti dosli k zaveru,ze kdyby se pouzil kvalitnejsi material,kdyby SOSzprava mela nejaky volaci znak,kdyby hlidka mela ochranne bryle…
Tech kdyby je hodne a kdovi jestli by se katastrofe delo zabranit.
Na podobne tema jsme doma bavili predevcirem,a zaznel nazor,ze lidstvo si za podobne zkusenosti muze samo,protoze kdyby clovek nechtel byt silnejsi a rychlejsi a nechtel by bydlet buhvijak vysoko,tak by k podobnym katastrofam nedochazelo.

Výletník8

Do historie se zapíše, když jeden ze stovek amatérských výsledků ukáže mimořádné kvality, nebo když jeden z tisíců profesionálních výrobků selže. O tom, když nás vlak vyrobený a řízený profesionály doveze do cíle cesty, se obvykle ani nepíše (snad jenom když politici v předvolebních tiskovinách potřebují najít své zásluhy včetně toho, že ráno vychází slunce). Často ale nemístné spoléhání na profesionální dokonalost vede ke katastrofám, ke kterým při amatérské pokoře, obezřetnosti a vědomí možných chyb nedojde.

9 řemesel

Omlouvám se, asi nijak;připadá mi to nějaké … .Kdo to prosím zplodil,tu hrůzu?