Cotty05

Jak byste dělili společnost?

Dle sociálního, ekonomického nebo jiného hlediska?

Jak byste definovali první třídu, hypervyšší třídu, vyšší třídu, střední třídu, nízkou třídu?

Setkávám se s těmito pojmy a není zrovna lehké jim porozumět, protože nikde není pořádná definice těchto pojmů.

Omlouvám se za „by jste“, ale píšu dialektem. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Nedělil bych. Osobně nemám potřebu společnost takto dělit.

Další odpovědi
quentos

Jak kterou. Některá nepotřebuje dělit vůbec, jiná zaslouží dělit sekerou.

Hlada

Společnost bych třídil na ty, po kterých zůstanou alespoň dva funkční potomci, a ostatní. Momentální výše majetku je pro budoucnost bezvýznamná.

tforro

Názor z mé hlavy, podle které řadím sebe a škatulkuji ostatní.
2 dospělý, 1–2 dítě, měsíční příjem 2×10tis = nižší třída
2 dospělý, 1–2 dítě, měsíční příjem 2×20tis= střední třída
2 dospělý, 1–2 dítě, měsíční příjem 2×40tis= vyšší třída
2 dospělý, 1–2 dítě, měsíční příjem 2×80tis=nadstan­drartní vyšší třída

arachis

Na slušné lidy a na vychcánky.

Kryšpín

Šlechta, neobyčejní lidé, ovečky, beránkové, jejich bača a obyčejní podlidé

quentos

„by jste“ se nevyskytuje v žádném dialektu.