Avatar uživatele
poa.li

Jak by jste definovali pojem „chytrost“? Díky…

Přeji hezký den…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, Andělé, fcoop před 4487 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Řekla bych, že pohled na chytrost je subjektivní, nedá se přesně definovat a srovnávat.

„Vždyť člověk opravdu chytrý umí svou chytrost skrývat.“ (Francois de la Rochefoucauld)

Za chytrého považuji člověka, který si umí poradit s problémem, pípadně nechá si poradit, ví, kdy a jak má správně reagovat.

Zapamatuje si to, co čte, to, co mu někdo řekne, dovede to interpretovat, je zvídavý, snaží se majít podstatu věci, všechno ho zajímá, má přehled …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

: vynalézavost, bystrost, inteligence, duchaplnost..tolik slovník slov.Jinak chytrost je mít prachy a nemakat,když být zaměstnán,tak se umět vyhnout práci tak dobře,že i šéfy přesvědčí,že je ten nej.Jeden citát praví,že chytrý umí svou chytrost skrýt.Taky přeji hezký den!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Chytrost – pohotováý člověk s přehledem, dostatečně inteligentní, aby si skládal věci do souvislostí.
Bohužel, dnes je dost často chytrost zaměňována s vychytralostí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

„Chytrost“ nejsou žádný čáry a být „chytrý“ neznamená být inteligentní . Mě to přijde spíš vych..anost.Někdo si myslí, že jste tak blbí jak on je „chytrý“.

Dneska u mě byl jeden rádoby „chytrák“, ale neuspěl… poslala jsem ho do háje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek