poa.li

Jak by jste definovali pojem „chytrost“? Díky…

Přeji hezký den…

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že pohled na chytrost je subjektivní, nedá se přesně definovat a srovnávat.

„Vždyť člověk opravdu chytrý umí svou chytrost skrývat.“ (Francois de la Rochefoucauld)

Za chytrého považuji člověka, který si umí poradit s problémem, pípadně nechá si poradit, ví, kdy a jak má správně reagovat.

Zapamatuje si to, co čte, to, co mu někdo řekne, dovede to interpretovat, je zvídavý, snaží se majít podstatu věci, všechno ho zajímá, má přehled …

Další odpovědi
anonym

: vynalézavost, bystrost, inteligence, duchaplnost..tolik slovník slov.Jinak chytrost je mít prachy a nemakat,když být zaměstnán,tak se umět vyhnout práci tak dobře,že i šéfy přesvědčí,že je ten nej.Jeden citát praví,že chytrý umí svou chytrost skrýt.Taky přeji hezký den!

Drap

Chytrost – pohotováý člověk s přehledem, dostatečně inteligentní, aby si skládal věci do souvislostí.
Bohužel, dnes je dost často chytrost zaměňována s vychytralostí.

hanulka11

„Chytrost“ nejsou žádný čáry a být „chytrý“ neznamená být inteligentní . Mě to přijde spíš vych..anost.Někdo si myslí, že jste tak blbí jak on je „chytrý“.

Dneska u mě byl jeden rádoby „chytrák“, ale neuspěl… poslala jsem ho do háje.