redhead

Jak by jste definovali „dvojí občanství“ ?

Nejlepší odpověď
M.

Přesně tak, jak je to napsáno.

Další odpovědi
anonym

Jen tady máš hned 22 odkazů.
Jinak je dosud možné jen při sňatku s cizincem, ale návrh novelizace zákona má umožnit, aby i při získání cizího, zůstalo Čechům i jejich původní mateřské – viz článek pro ilustraci:
http://zpravy­.idnes.cz/cesi-budou-moci-ziskat-dvoji-obcanstvi-dyz-/domaci.aspx?c=A120213­_143330_domaci_jj

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=dvoj%C3%AD%20ob%C4%­8Danstv%C3%AD

Sůwa

Tak jsem se na ty odkazy podívala, ale adekvátní odpověď jsem nenašla. Možná by bylo před uvedením odkazů se na ně taky podívat. Místní vyhledávač totiž označil i dotazy, kde jsou slova „dvojí“ a „občan – ství“, ale podstata je úplně v něčem jiném 😁

anonym

V odkazech jsou právě zmiňovány případy sňatků s cizinci, na aktuální právní úpravu je odkaz s článkem. Tazatelka si evidentně žádný z odkazů ani neprohlédla, ač se jí nabízely při vkládání otázky, kdy musela odkliknout, že akceptuje zásady vkládání otázek.
Otázka zněla na samotný pojem „dvojího občanství“ a to je v odkazech citováno několikrát v jasných souvislostech.
(Kdo neumí sám odpovědět, dokáže jen kritizovat, některým se holt slepě lichotí, pro druhé jen žlučovitá nenávist).

Sůwa

Jenže žádná citace právních podkladů a téměř nic není hodnoceno, takže ani laické potvrzení správnosti. Kdybych uměla odpovědět, udělala bych to a navíc mne tento problém skutečně zajímá.

anonym

Dr., ta vase posledni veta zde v diskuzi – vas 100 % vystihuje .. poprve jste o sobe napsal neco pravdiveho ! Diky. -iv-