Pokročilý

Jak by jste definovali "dvojí občanství" ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Přesně tak, jak je to napsáno.

Další odpovědi:

Jen tady máš hned 22 odkazů.
Jinak je dosud možné jen při sňatku s cizincem, ale návrh novelizace zákona má umožnit, aby i při získání cizího, zůstalo Čechům i jejich původní mateřské - viz článek pro ilustraci:
http://zpravy.idnes.cz/…

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/search? q=dvoj%C3%AD%20ob%C4%8Danstv%C 3%AD

Diskuze k otázce

Zlatý

Sůwa

Tak jsem se na ty odkazy podívala, ale adekvátní odpověď jsem nenašla. Možná by bylo před uvedením odkazů se na ně taky podívat. Místní vyhledávač totiž označil i dotazy, kde jsou slova "dvojí" a "občan - ství", ale podstata je úplně v něčem jiném :-DDD

anonym

V odkazech jsou právě zmiňovány případy sňatků s cizinci, na aktuální právní úpravu je odkaz s článkem. Tazatelka si evidentně žádný z odkazů ani neprohlédla, ač se jí nabízely při vkládání otázky, kdy musela odkliknout, že akceptuje zásady vkládání otázek.
Otázka zněla na samotný pojem "dvojího občanství" a to je v odkazech citováno několikrát v jasných souvislostech.
(Kdo neumí sám odpovědět, dokáže jen kritizovat, některým se holt slepě lichotí, pro druhé jen žlučovitá nenávist).

Zlatý

Sůwa

Jenže žádná citace právních podkladů a téměř nic není hodnoceno, takže ani laické potvrzení správnosti. Kdybych uměla odpovědět, udělala bych to a navíc mne tento problém skutečně zajímá.

anonym

Dr., ta vase posledni veta zde v diskuzi - vas 100 % vystihuje .. poprve jste o sobe napsal neco pravdiveho ! Diky. -iv-

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.