Avatar uživatele
redhead

Jak by jste definovali „dvojí občanství“ ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, anonym před 4159 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
M.

Přesně tak, jak je to napsáno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jen tady máš hned 22 odkazů.
Jinak je dosud možné jen při sňatku s cizincem, ale návrh novelizace zákona má umožnit, aby i při získání cizího, zůstalo Čechům i jejich původní mateřské – viz článek pro ilustraci:
http://zpravy­.idnes.cz/cesi-budou-moci-ziskat-dvoji-obcanstvi-dyz-/domaci.aspx?c=A120213­_143330_domaci_jj

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=dvoj%C3%AD%20ob%C4%­8Danstv%C3%AD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Tak jsem se na ty odkazy podívala, ale adekvátní odpověď jsem nenašla. Možná by bylo před uvedením odkazů se na ně taky podívat. Místní vyhledávač totiž označil i dotazy, kde jsou slova „dvojí“ a „občan – ství“, ale podstata je úplně v něčem jiném 😁

před 4159 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

V odkazech jsou právě zmiňovány případy sňatků s cizinci, na aktuální právní úpravu je odkaz s článkem. Tazatelka si evidentně žádný z odkazů ani neprohlédla, ač se jí nabízely při vkládání otázky, kdy musela odkliknout, že akceptuje zásady vkládání otázek.
Otázka zněla na samotný pojem „dvojího občanství“ a to je v odkazech citováno několikrát v jasných souvislostech.
(Kdo neumí sám odpovědět, dokáže jen kritizovat, některým se holt slepě lichotí, pro druhé jen žlučovitá nenávist).

před 4159 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Jenže žádná citace právních podkladů a téměř nic není hodnoceno, takže ani laické potvrzení správnosti. Kdybych uměla odpovědět, udělala bych to a navíc mne tento problém skutečně zajímá.

před 4159 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dr., ta vase posledni veta zde v diskuzi – vas 100 % vystihuje .. poprve jste o sobe napsal neco pravdiveho ! Diky. -iv-

před 4159 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek