Kelt

Jak by dnes proběhl děj z Prodané nevěsty?

Doufám, že znáte operu Prodaná nevěsta od B.Smetany? Pokud se Jeník nepodepsal pravým jménem ,je to neplatné.Otec ho sice poznal, ale na smlouvě s Kecalem je jiné jméno. Komu by patřila Mařenka?

Nejlepší odpověď
gecco

Mařenka by nepatřila nikomu – jakožto správně zrovnoprávněné děvče by to pěkně vykreslila Kecalovi, Jeníkovi, Vaškovi, Míchovi a i Krušinovi…
Pokud by to tedy Míchovi a Krušinovi doma předtím nevysvětlily manželky…
😉

Další odpovědi
led

…a peníze a peníze založím u banky…
takto by znela známa ária v súčasnosti.
ako píše gecco, v súčasnosti majú ženy aj muži rovnaké práva (aspoň na papieri), ale napriek tomu sa kupčí aj v tomto i keď nie verejne, alebo dokonca operne. Ale priznajme si, nie sú len svadby z lásky, ale aj svadby z rozumu. No vždy platí na dokladoch len pravé meno, tj skutočné meno, preukázateľné podľa pravých dokladov.