Jak by asi vypadala evakuace ISS? To by byla pro ně ze Země vyslána loď?

Nejlepší odpověď
baghira

Ano.

Další odpovědi
dudu

U stanice je neustále pro tento případ připraven třímístný návratový modul Sojuz.

Drap

Jiným způsobem by to asi opravdu nešlo. Nebo se snad domníváš, že by jim mohlo pomoci rogalo ?

blesk26

viz. dudu …

Ale nejvtipnější je záchraná operace raketoplánu – vždy musel být na zemi připraven druhý raketoplán, kdyby se něco na prvním pokazilo, aby jej mohli vyslat nahoru na záchranu (to řešili i při posledním letu, jak to provedou, když je v provozu jen ten poslední).

Problém je v tom, že i tak by mu trvalo asi měsíc, než by mohl startovat a tolik vzduchu nahoře ani nemají, takže už by letěli stejně zbytečně :)