bolak

Jak budou v Číně řešit důchody?

Si říkám, populace stárne a když u nás už lidi musí pracovat od nevidim do neslyšim aby uživili dnešní důchodce, jak to budou dělat v Číně, až jednoho dne nastane doba, že dnešní potomci politiky 1 dítěte převezmou žezlo pracujícího lidu a důchodců bude 4× tolik?

Nejlepší odpověď
McArthur

Důchody jsou běžné jen v Evropě, jinde ve světě obvyklé nejsou. V Číně sice státní důchodový systém existuje, nemají na něj nárok všichni pracující a ti co mají, tak mají nárok na 20 % průměrného výdělku ze své provincie v předchozím roce. Zbytek potřebných peněz na přežití si musí lidé ušetřit sami nebo je musí podpořit rodina.

Další odpovědi
mosoj

V Číně se přerozděluje a navíc, mají v Číně důchody ? Pokud mají , tak na jakém základě mají postavený důchodový systém?

bolak

mosoj: Já jsem čekal spíš nějakou odpověď, a né další otázky :)