Kelt

Jak budete reagovat na film, kde váš oblíbený herec, herečka hraje negativní roli?

Vidíte nějaký film, kde hlavní představitel má kladnou roli a protivníka, nebo mrchu hraje váš oblíbený herec, herečka. Nezáleží, zda jde o romantiku, deteknivku atd. Budete fandit hlavnímu hrdinovi, nebo svému oblíbenci?
Doplňuji:
Herec musí hrát určenou roli, souhlasím. Měl jsem na mysli některé westerny. Tenkrát na Západě – Fonda vs Bronson například. A samozřejmě i novější filmy.

Odpovědi
gecco

Nesměšuju roli a jejího představitele – například v Batmanovi je můj oblíbený Nicholson geniálně protivný.
😉

teufl

Co se týče mě, tak tomu kladnýmu (teda většinou …je to samozřejmě jak v kterym filmu) — Je to ale asi jenom pro to, ze herce jako takové si moc často neoblíbím.-» většinou jenom posavy.

ivzez

Pravděpodobně ani jednomu.
Při dívání na film sleduji děj, herecké výkony, kameru, …
Nerozlišuji, zda můj „oblíbený“ herec hraje kladnou či zápornou roli.

Ale mám pár neoblíbených herců a režizérů,
na jejichž filmy se nedívám …

Lamalam

Reaguji na to kladně, protože můj oblíbený herec Harvey Keitel hraje téměř výhradně záporné hrdiny.

PetrXY

Jsem při smyslech, takže si uvědomuji, že tu zápornou roli ten můj oblíbený herec pouze hraje, a i u té negativní postavy lze ocenit jeho herecký výkon. A jedna poznámka – vzpomínám si, jak jednou vypravoval jeden český herec, který hrál „záporáka“ v právě vysílaném seriálu, že jednou v tramvaji ho kvůli této roli přetáhla nějaká babka deštníkem.