Jak bude vypadat dědění ze zákona po smrti v cizí armádě? (V rámci nového povolení vstoupit do jakékoliv armády NATO.)

Dotyčný žije poslední 4 roky pouze s matkou v otcově domě. (Matka v domě bydlí na základě nájemní smlouvy bývalého manžela – otce dotyčného.)

Smlouva brzy zanikne a rodina se tak definitivně rozpadne. (Dotyčný nastupuje před tím.)

Dotyčný bude tedy žít odloučeně v rámci dní až 5 let. (Dle toho kdy se smrt dostaví.)

Právě pro celkový rozpad rodiny se ptám.
Doplňuji:
Zde píší, že záleží na rodinných vztazích!

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/zneni-vynatky-definice/5003-dedeni-podle-zakona-bez-zaveti-pravidla-pro-dedeni-informace.html

Takže kupříkladu když nebydlím s otcem již 4 roky…

Nejlepší odpověď
Drap

Dědit se bude podle závěti, pokud byla sepsána. Jinak se bude dědit podle zákona bez ohledu na to kde, nebo za jakých okolností daná osoba zemře.

Další odpovědi
Pepa25

Nerozumím otázce. Jak má souviset dědění s tím, kdy nebo za jakých okolností dotyčný zemře?

ivzez

Matesaxi,
chcete-li získat relevantní odpovědi, naučte se ptát
(= dávejte do otázek potřebné vstupní informace).

Odkaz z doplnění vede na otázku a odpověď z roku 2010.
Od 1. ledna 2014 však platí nový občanský zákoník, takže
ne vše v odkazované odpovědi musí platit i dnes …

Obecně:
Nesepíše-li závěť a nemá-li žádné potomky,
která by dědictví upravila jinak,
měla by po něm dědit jeho matka.

Ale dal jste sem moc málo informací …

anonym

Po smrti je každý slavný,budu se dědit dluhy?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=h_NAG6MHXG4
Doplňuji:
http://obcansky­zakonik.justi­ce.cz/dedicke-pravo/obecne/

Samms

Já z vás vyrostu!!!!! Co nechápete na tom, když se ptám jak to bude vypadat podle ZÁKONA??? Zákon! Zákon! Tak – už snad chápete… Zákon dle toho linku, co jsem dodal, říká, že se dědění řídí rodnnými vztahy. Tak se ptám, zda sepisovat závěť – třeba mi bude stačit jak to vezme zákon!

Pepa25

Samms: nač ty vykřičníky? Až nám tazatel dovysvětlí ty rodinné vztahy, tak rád odpovím. Zatím jsme se dozvěděli hlavně neuchopitelné informace typu „rodina se rozpadne“ – to se pak dost těžko k tomu něco napíše …

Pepa25

Teď už tomu vůbec nerozumím: proč tam je ta zahraniční armáda? Syn je pořád syn, i když zblbne a někam nastoupí. Nebo se bavíme o možnosti vydědění?