mosoj

Jak bude hlasovat 2,5 milionu důchodců když dostanou po dvou letech přidáno 45 Kč ?

Doplňuji:
Ano, týká se to také nezaměstnaných, rodin s dětmi, invalidů a ještě mnoha dalších. To už je pořádná armáda voličů !!!!!!! a ti, kterých se to týká to ví !!!!

Nejlepší odpověď
www

Částkou 45kč si nejsem jist, ale je to výsměch.
Volit asi nebudu nikoho, poněvadž moje zkušenost Ke taková, že je moje volba k ničemu. Sliby nedodrží nikdo (žádná strana), starají se pouze po zvolení o své prdele!
Předpokládám pouze, že ostatní důchodci, nebo jejich většina, budou volit Zemana.
Zkušenost
Doplňuji:
Aby bylo jasno, myslím tím jeho stranu, SPOZ nebo jaxe to jmenuje 😁

Další odpovědi
anonym

Bude hlasovat stejně jako půl milionu nezaměstnaných a dalších x tisíc, kteří se DENNĚ strachují o práci, protože pracovní smlouvy se dávají jen na půl roku a 3× to mohou prodloužit.Čili žádná možnost pořídit si něco na půjčku (hlavně ti mladí a nezodpovědní co musejí mít všechno hned).

sevos

Doufám že tak,jak je potřeba.

ahold

Přiměřeně poměrům!

anyone

Volební preference už udělali povolanější – podle nich má šanci se dostat do vlády 7 stran, z nichž ta první vykazuje 30% hlasů.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/313427-do-snemovny-by-se-dostalo-sedm-stran-vcetne-spoz-ano-a-lidovcu.html

Povrchní novinářská klišé je nutno brát s objektivní rezervou, pravda je jiná:
Nejedná se o absolutní zvýšení, ale rozdíl mezi starou a novou valorizací.
Rozdíl činí 65 Kč, nikoliv 45, starobních důchodců je 2 340 tis. (prům. věk 69 let).
Návrh na r. 2014 je z pera loutkové Rusnokovy vlády – bez důvěry a v demisi, takže s příští vládou nemá nic společného.
Poradna by měla prezentovat věcná fakta a ne tendenční polopravdy.
Ve věku důchodců už má většina lidí dostatek životních zkušeností a patřičný nadhled, aby se nenechalo oblbnovat populistickou a nereálnou předvolební agitací, což tento dotaz podezřele připomíná.
(Možná i proto poradna záměrně nemá rubriku Politika).

http://www.cssz­.cz/cz/o-cssz/informace/me­dia/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/2013-05-14-pocty-duchodcu-a-duchodu-za-1-ctvrtleti-2013.htm
http://www.prvniz­pravy.cz/zpra­vy/zpravy/parou­bek-ostudna-rusnokova-valorizace-duchodu/
http://www.na­seduchody.cz/va­lorizace-duchodu.html
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/390280-jak-se-zhorsi-vypocet-duchodu-v-pristich-letech-/

anonym

Většina asi socialisty, což nejsem rád. Měli by konečně volit nezprofanované strany.
-
Konečně mohu koupit dluhopisy nebo akcie. Jsem pro monarchii, líbí se mi UK systém, bohužel stále volím stranu, která se ještě nedostala do PS. Důchodce.

Prokop Buben

Obávám se, že drtivá většina z nich tak, jak asi tazatel tuší…

zzzzz

Doufám, že z rozmyslem.
Je smutné, že důchodcům po odpracovaných letech přidají 45kč, a nepřizpůsobivým se platí každý měsíc tisíce na jídlo a další tisíce na ubytovny.
Doplňuji:
oprava s rozmyslem

suaeda

Většina lidí asi asi k volbám nepůjde. Určitě většina těch, kteří jsou uvedeni v otázce. Odhaduji jednu z nejslabších volebních účastí. Na jednu stranu je to špatně, ale na druhou stranu se v dnešní době naskýtá otázka.
Je někdo komu věřit a nenaletět?

arygnoc

hladovo a uzimene.

niektorí z ulice.

mosoj

anyone
Nehodlám se tady tahat o 15 Kč ! Poslední zpráva byla, že to není 65 Kč ale 45 Kč. Částka je vztažená na výši průměrného důchodu. Takže samozřejmě každý pobere v tom poměru v jakém poměru má důchod k průměrnému důchodu.

Ale opravdu se nenechám oblbovat nikým ani tebou. Věz že straně která vládla dosud a má tu drzost ještě znovu kandidovat a slibovat v předvolební kampani to co nikdy neudělá, neboť to klidně již mohla udělat to tentokráte obyčejní lidé spočítají. Účast ve volbách bude víc než dostatečná.

Jo a na komunisty to už přestaňte házet. Ty už jsou dávno po smrti. A pokud lidé k volbám nepůjdou pak si ovšem můžou vinu přičítat jenom sobě.

mosoj

O jaké polopravdě tak „zasvěceně“ mluvíš ?

anonym

Mosoji, co u nás ovlivnily kterékoliv volby od Vítězného února? Předpokládám, že toho pamatuješ alespoň tolik, co já. Mne spíše veškeré mimořádné volby štvou, protože nekvalitní a hamižní politici nám díky nim opět „užerou“ ze společného krajíce. Kdyby si tak museli nové volby zaplatit ti, kvůli kterým se předčasné volby vyhlašují, možná by lépe pracovali.
Volit půjdu, ačkoliv patřím mezi ty, kterým se valorizuje důchod o směšnou částku, když ceny se zvyšují díky nárustu DPH o 1 procento o procent deset.

ahold

lahny – mluvíš mi z duše.
Teď ještě modroptáci nasadí všechny zbylé síly na předvolební plivání ohně a síry na ostatní strany. Labutí píseň. Vždyť většina lidí jim nevěří ani datum.

anonym

pro suaeda
A já myslím, že se mýlíš.Právě, nyní bude účast VYŠŠÍ, protože lidi jsou naštvaní na strany, které byly nyní ve sněmovně a budou je chtít ODSTRANIT.Zrovna tak, hodně voličů zklamala ODS a budou se jí chtít POMSTÍT.
a pro www
Také si myslím, že se mýlíš.Co já hovořím s lidmi, tak se chystají volit KSČM a to ne z důvodů jejich sympatie, ALE NATRUC POLITICKÝM STRANÁM, aby tyto strany poznaly, že i když bylo za komunistů špatně (jak nás přesvědčují modří ptáci), tak stále bylo lépe než dnes.