Repkulka

Jak brzy můžu změnit zdravotní pojišťovnu

Odstěhovala jsem se kvůli nabídce zaměstnání do Šumperského kraje,a protože v okolí nebyla pobočka RBP, nechala jsem se umluvit k přechodu do pojišťovny Metal alianz.Zaměstnání mi nakonec nevyšlo, bydlení taky nebylo ideální,tudíž jsem se přestěhovala zpět do Ostravského regionu.Kámen úrazu – Téměř žádný lékař nemá s mou pojišťovnou smlouvu…Co mám dělat, můžu změnit pojišťovnu po měsíci, nebo musím počkat rok, a dál si hradit veškerou péči z vlastní kapsy? Momentálně má syn v léčbě zub a za každé ošetření platím…Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli,nedošlo,k ně­jaké změně,tak ,se dá přejít k jiné pojišťovně,po 12 měsících.
Pojištěnec (např. zaměstnanec) může změnit zdravotní pojišťovnu jednou za 12 měsíců, a to vždy jen k 1. dni kalendářního čtvrtletí, tedy k 1. lednu, 1. dubnu, 1. červenci a 1. říjnu.

http://www.fi­nancninoviny.cz/ka­riera/pravo/zpra­vy/zmena-zdravotni-pojistovny/403417

Další odpovědi
hanulka11

1× za rok a to vždy od 1. ledna tak je změna jsem se přesvědčila

http://www.fi­nance.cz/pojis­teni/informace/za­konne-zdravotni/jak-vybrat-pojistovnu/