martin14

Jak bootovat z disket?

Našel jsem doma disketu kde je Windows 2000 tak bych to chtel zkusit naistalovat na starsi pc mám dva tak na jednom bych to zkusil, když se dostanu do BIOSU a dám Bootování ale z čeho je tam toho víc na výběr tak co? Teď mám Windows XP

Nejlepší odpověď
Vojtěch

V BIOSu bývá disketová mechanika označována jako FLOPPY.

Další odpovědi
Michal Kole

V biosu změníte pořadí bootování, že na první místo dáte floppy. Standardně je to tak nastaveno, pokud jste jej nebo někdo jiný neměnil.

Stačí zasunout disketu do mechaniky a restartovat PC.

anonym

W2000 na disketě, to asi musí být hodně disket! A jestli máš na tom PC funkční XP, určitě bych je nedegradoval starším systémem. Jinak postup bootování už popsali kolegové.
Ještě doplním Michal Kole: BIOS musí floppy mechaniku „vidět“, tzn. uvádět v seznamu bootovacích možností.