Pokročilý

Jak bojujete se zamlženým čelním sklem v autě??

Vím,že existuje tisíc utěrek a sprejů na sklo,ale máte nějaký fígl nebo "babskou"radu jak na zamlžení??Děkuji
Doplňuji:
Teplý vzduch??Dnes když jsem jel v tom dešti tak po puštění teplého vzduchu to bylo horší!!!Tak nevím???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli bojujete se zamlženým sklem, tak vám nejspíš do auta někde teče. Příčinou mohou být netěsné spoje kolem kabinového filtru a ucpané odvodňovací kanálky z předního plata. Za normální situace stačí na chvíli zapnout klimatizaci. Kromě tradiční Clarinky je v poslední době populární Ceresit. Ten ale řeší zmíněný důsledek.
Doplňuji:
Nejsou ucpané otvory v zadních sloupcích? Nemáte zanešený kabinový filtr? Přisává se vzduch z vnějšku? Nemáte nastavený vnitřní oběh?
Teplý vzduch je sice klasika, získá se ale jen z teplého motoru, ten se zahřeje jízdou, která se zamlženým oknem není nic moc. Zapnutí kompresoru je účinnější. Dá se odjet s odmlženým sklem a studeným motorem.

Další odpovědi:

Zlatý

pustím si teplý vzduch na st č.2 a za chvíli je to pryč

Zlatý

Jezdím každý den. Pustím na sklo teplo. Vyjímečně ho otřu. Jinak to neřeším

Stříbrný

Já taky pootevřu okénko a pustím vzduch č.3 nahoru na okna. Když prší: kup si na přední okna plastové větrné štítky, připevní se na hořejšek okna a počasí vůbec neřešíš, můžeš mít pootevřené okno a neprší na tebe a stojí to pár korun.
Tady mrkni na spodek stránky na okna aut:
http://www.winddeflectors.org/…

Pokročilý

pustit teplý vzduch...jak píše hanulka

Stříbrný

zapnu naftové topení...

Zlatý

Kladivo a lyžařské brýle.
Ale je potřeba uklidit v kabině - průvan všechno z kabiny vyfouká.
Když nemá kladivo a nebo brýle, tak pustím vzduch jen na okna a pootevřu zadní boční okénko.

Zlatý

Zapnu klimatizaci na topení a zamlžení během několika vteřin zmizí.

Bronzový

Taky mám asi děravé auto,používám přípravky proti mlžení brýlí,nejvíc se mi osvědčil lehce lihem naředěný Apllex.Vyrábí to Slováci,nedělá to čmouhy a je to podle mě asi nejlepší přípravek proti mlžení vůbec.Údajně to používají i hokejisti.
Doplňuji:
Dnes jsem četl na Nova.cz prý osvědčenou metodu - octovou vodou přetřít sklo.

Stříbrný

Láďo, zaleží jak rychle chcete odstranit zamlžení. Ujišťuji Vás, že po 3 minutách ofuku je okne suché. Klidně ho před tím setřeta stěrkou, bude to dříve..
Čímkoliv to natřete, budete po čase řešit stejný problém...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.