Avatar uživatele
láďa1

Jak bojujete se zamlženým čelním sklem v autě??

Vím,že existuje tisíc utěrek a sprejů na sklo,ale máte nějaký fígl nebo "babskou"radu jak na zamlžení??Děkuji
Doplňuji:
Teplý vzduch??Dnes když jsem jel v tom dešti tak po puštění teplého vzduchu to bylo horší!!!Tak nevím???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lukas.zmizik před 4181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jestli bojujete se zamlženým sklem, tak vám nejspíš do auta někde teče. Příčinou mohou být netěsné spoje kolem kabinového filtru a ucpané odvodňovací kanálky z předního plata. Za normální situace stačí na chvíli zapnout klimatizaci. Kromě tradiční Clarinky je v poslední době populární Ceresit. Ten ale řeší zmíněný důsledek.
Doplňuji:
Nejsou ucpané otvory v zadních sloupcích? Nemáte zanešený kabinový filtr? Přisává se vzduch z vnějšku? Nemáte nastavený vnitřní oběh?
Teplý vzduch je sice klasika, získá se ale jen z teplého motoru, ten se zahřeje jízdou, která se zamlženým oknem není nic moc. Zapnutí kompresoru je účinnější. Dá se odjet s odmlženým sklem a studeným motorem.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

pustím si teplý vzduch na st č.2 a za chvíli je to pryč

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jezdím každý den. Pustím na sklo teplo. Vyjímečně ho otřu. Jinak to neřeším

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já taky pootevřu okénko a pustím vzduch č.3 nahoru na okna. Když prší: kup si na přední okna plastové větrné štítky, připevní se na hořejšek okna a počasí vůbec neřešíš, můžeš mít pootevřené okno a neprší na tebe a stojí to pár korun.
Tady mrkni na spodek stránky na okna aut:
http://www.win­ddeflectors.or­g/cs/auto-wind-deflector.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomas15

pustit teplý vzduch…jak píše hanulka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

zapnu naftové topení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Kladivo a lyžařské brýle.
Ale je potřeba uklidit v kabině – průvan všechno z kabiny vyfouká.
Když nemá kladivo a nebo brýle, tak pustím vzduch jen na okna a pootevřu zadní boční okénko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zapnu klimatizaci na topení a zamlžení během několika vteřin zmizí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Taky mám asi děravé auto,používám přípravky proti mlžení brýlí,nejvíc se mi osvědčil lehce lihem naředěný Apllex.Vyrábí to Slováci,nedělá to čmouhy a je to podle mě asi nejlepší přípravek proti mlžení vůbec.Údajně to používají i hokejisti.
Doplňuji:
Dnes jsem četl na Nova.cz prý osvědčenou metodu – octovou vodou přetřít sklo.

Upravil/a: jendahun

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Láďo, zaleží jak rychle chcete odstranit zamlžení. Ujišťuji Vás, že po 3 minutách ofuku je okne suché. Klidně ho před tím setřeta stěrkou, bude to dříve..
Čímkoliv to natřete, budete po čase řešit stejný problém…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek