Mirdas

Jak bojujete se „všeználky“ ?

Zřejmě každý z nás se již setkal s typem člověka, který všude byl, každého zná, má vše lepší, se vším si umí poradit, na každou otázku zná nejlepší odpověď.
A když mu dokážete že tomu tak není, vše zapře a třeba i tvrdí, že ten nesmysl jste nakonec tvrdili vy.

Samozřejmě že je lze i přehlížet, ovšem zda navíc donášejí nadřízením a máte je prakticky všude kam se hnete není to vůbec jednoduché.

Jak jste je vypekli ?
Doplňuji:

Jen na vysvětlenou:
To, že jsem k textu dodal že také donáší a šmíruje je jen odůvodnění proč ho nelze jen tak ignorovat.
Děkuji všem kteří odpovídají na dotaz.
-

Nejlepší odpověď
led

Charakteristická vlastnosť všeználka, čo všetko videl, všade bol, všetko vie, je veľmi jednoduchá – najradšej kritizuje bez riešenia, predsa len, je to ľahšie, než miesto prázdnej kritiky, podať riešenie problému. Tu treba totiž premýšľať. Reaguje ješitne, vzťahovačne a nie je ďaleko k urážkam. Veľa rečí o ničom, ako asi táto odpoveď :)
Takéhoto človeka si treba držať od tela. Najjednoduchšie je, opýtať sa všeználka na riešenie problému, ktorý kritizuje. Nastane hrobové ticho a hneď máte chvíľku kľud.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Mícháš všeználka s donašečem dohromady.

marci1

Ten, kdo vše ví, všude byl, on jediný zná správnou odpověď a za své znalosti se bije „do krve“ ? Chytrý a vzdělaný člověk se nikdy za „všeználka“ nepovažuje a s ostatními o různých otázkách je ochoten diskutovat a ne je shazovat. Připadají mi jako malé děti, které se vztekají, když chtějí za každou cenu prosadit svá přání. Jak je vypéct ? Nejlépe je ignorovat, trochu politovat a nevést s nimi zbytečné diskuse o daném tématu. 🙂
Donašeči, to už je jiná. ☹

Nechápavé

Říct mu/ji " Jdi do p*dele

ivzez

Nijak, byla by to škoda času.
„Všeználkovi“ se nedá dokázat, že se mýlí,
protože svlj omyl či neznalost nikdy nepřizná.

anonym

nijak a neříkej mi všeználku, když jsem brouk Pytlík, ten byl všude 2×
Doplňuji:
😁

bolak

Jak jak? Pokud se někdo tváří chytřeji než já, dostane přezdržku a je to.

tencosepta

Jednou jsem měl tu „čest“ měřit svoje síly se všeználkem alá exotem z exotopedie. S takovými lidmi nejde bojovat, pokud to jsou nějací neznámí lidi, tak vás ubijí ignorací vůči vašim názorům, známí všeználci mají za sebou podporu rádoby inteligentních lidí a to se „bojuje“ těžce. Tady se dá jedině ustoupit, protože jedině tak vyhrajete.

Dane

Ano takový typ člověka mě cvičí každý den. Vypéct ho jde, ale je to těžké. Vyžaduje to především čas a úsilí. Začni tím, že se ho pokusíš lépe poznat. :) Třeba to s tou moudrostí nebude zas až tak horké.