Dkocir

Jak bojovat s problémy s učením ?

Dobrý Den,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá potíže s učením a jestli už to někdo nezačal nějak řešit. Moje učení už zkrátka od mého mládí je špatné.. Špatně jsem si pamatoval barvy a další takové základy. Potom jsem zjistil že mám dislexii. A taky jsem zjistil ve článku, že se musí s dítětem učit společně a taky musím mít dostatečný klid, jelikož je fakt že mám také problémy se soustředěním. Bohužel na základní škole jsem se moc neučil a moje matka zanedbala tyto pomocné věci které jsem zrovna četl ve článcích a vzdala to. Říkala mi že to semnou bylo hodně těžký, ikdyž ona to taky nemá moc lehké. No zpět k tématu.. Teď jsem na střední průmyslové škole, ikdyž mi psycholožka vůbec nedoporučovala maturitní obor, ale výuční. Nechci to vzdát, chci dále bojovat. Na střední co jsem 1 rok jsem se dost změnil. Změnil jsem úplný pohled k učivu, baví mě to. Rád bych vystudoval třeba i vysokou školu, ale propadl jsem na konci prvního roku z matiky a češtiny. Mám teď celé prázdniny doučování z matiky a také jsem našel lepší způsob učení literatury, snad to nějak zvládnu. Zarazilo mě když jsem teď dělal tréninkový test z matiky pro učně a skoro jsem z toho nic nevypočítal což mě zarazilo když už se celkem dlouho doučuji a baví mě to a doučovatelka je fakt skvělá. Proto bych se chtěl zeptat jestli někdo neměl podobný problém a popřípadě jak tento problém řešil.
Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
POZOR ! IQ mám nadprůměrné..

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dělal ti někdo testy na IQ a paměť? Pokud ano a naměřili ti v obou pod průměrem, tak tvá snaha bude nejspíš marná:-(((

Před státní maturitou se těm méně chytrým, ale hodně snaživým dávala maturita tzv. za účast, dnes už díky státní maturitě neprojdou:-((

Doporučuji ti obrátit se na odborníka psychologa, který se problémy učení zabývá a konzultovat to znova s ním.
Doplňuji:
Tak to je fajn, že máš IQ nadprůměrné, to by ti ta matika měla jít:-))) Trénuj tu paměť, je na to spousta cvičení. Sám to ale těžko zvládneš, najdi si odborníka, co tě povede, je třeba ty úkoly i hodnotit a probrat v čem děláš chyby:-)

Další odpovědi
huxa

Matematika není o problémech s učením, minimálně né ta ze základní školy. Matematiku musíš pochopit.
Osobně jsem měl také takovýto problém, ovšem byl nejspíše zapříčeněn nechutí, tudíž byla jiná příčina.
Důležité je, aby sis odpustil drogy, alkohol, kofein + další věci, které ti snižují soustředění. Trénuj paměť třeba pomocí pexesa.