Rosťa

Jak bojovat proti vedru v podkrovi?

Bydlime v podkrovnim byte a v lete nam je silene teplo. Vetrak nebo klimatizaci pouzivat nemuzeme kvuli alergii. Otevrena okna nepomahaji, naopak. Znate ci poradite jiny zpusob?

Nejlepší odpověď
Dandi

Pořádně odizolovat střechu. Pak možnosti jako klíma, odstěhování atp, ale izolace je nejlevnější a pomůže v zimě proti chladu.

Další odpovědi
Lencis

No tak první co mě napadlo bylo „přestěhovat se“, ale to asi nechcete slyšet že? Hodně záleží na tom jakou máte střechu, pokud to peče přes ni obávám se, že nepomůže nic. Krom výměny a provedení kvalitní tepelné izolace, ale to tedy není zrovna levná záležitost. Trochu by mohlo pomoci následující:

  • Přes noc větrat větrat větrat a přes den zatáhnout závěsy.
  • Výměna oken (za okna s termoizolační vrstvou)
  • investovat do kvalitních žaluzií

Hodně zdaru.

alenka901

mě napadla klimatizace nebo stojanový ventilátor

Attack-design

bohužel pokud není průvan tak s tím nic neuděláte, jedině se přestěhovat

elektrikář

Na malířském atelieru jsem viděl na skleněné střeše děrovanou trubku a skrápělo se to vodou