Agneta

Jak bohatý smí být pravý křesťan?

Ježíš chodil bosý, a nic nevlastnil…

Nejlepší odpověď
annas

Neznám bibli Svědků Jehovových, ani nevím, na kterém místě, např.v ekumenické bibli , je o tom zmínka. Ale běžně se uvádí.
Např. na stránce, kterou sestavilo Pastorační středisko brněnské diecéze jako součást diecézního biblického programu.

http://www.vez­miacti.cz/index­.php?page=364

Záleží na tom, jak se na bohatství díváme. Jak se měří bohatství? Kdo určuje jeho hranici?

Bohatství se ale netýká jen peněz a majetku. Bohatství je pojem širší, někdo může být bohatý svými schopnostmi, vzděláním, inteligencí, morálkou, svými přáteli, láskou atd. Takže bohatý je člověk tím, v čem má něco navíc.
​Z pohledu věřícího jde o duchovní bohatství, tedy o to,, jak tento jedinec Boha přijal ve svém životě, zda něco dělá pro druhé atd Za své skutky bude po smrti odměněn. Vždyť všechno bohatství se stejně jako člověk v prach obrátí.

Ježíš majetek nevlastnil, ale prohlásil : „Nebe i země pominou, ale má slova nepominou“ – Matouš 24:35.

V tomto proroctví je i Kristovo bohatství.

„Dej a bude ti dáno. Přej a bude ti přáno. Klepej a bude ti otevřeno.“

Další odpovědi
jirkajirka

Když se podíváš na bohatství ve Vatikáně tak pravý křesťan může být bohatý neomezeně!

nnn1

Biblický král Šalamoun, byl nejbohatší člověk té doby a přeci měl Boží schválení (tedy dokud nezačal uctívat falešné bohy svých cizokrajných manželek – 1. Královská 11:1–8) Z toho je vidět, že nezáleží, zda člověk má majetek, či nikoliv, ale zda jednáme v souladu s Boží vůlí (Matouš 15:9; 1. Korinťanům/1. Korintským 10:31).

PS. kde v Bibli jste se dočetla, že Kristus chodil bosí?

ivzez

Pravý křesťan má být bohatý duchovně a citově.
V tomto ohledu může být nejbohatší na světě …

talka

Ježíš měl sandály s řemínky.

marci1

Může být nekonečně bohatý. Bohatství není jen majetek a peníze. Člověk může být například bohatý tím, jaké má vzdělání, inteligenci, rodinu, vztahy, svými schopnostmi, vlastnostmi apod. 🙂 ♥

zelí

Správný křesťan? Aspon 1000 hektarů lesů, 500 hektarů polí, 2 kostely, 5 statků a to mu ještě půlku restitucí neuznali.

anonym

Měl by být bohatý hlavně srdcem,ničím jiným…

Roman71

Čím je všechno bohatství světa ve srovnání s přátelstvím s Nejvyšší Autoritou ve vesmíru – Pravým Bohem? V tom druhém vidím já osobně největší poklad.
V tomto ohledu jsem také bohatý člověk :) ..dále viz zdroj :)

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/b/r­29/lp-b/Rbi8/B/2000­/20/2#h=8:0-8:532

Pepa25

Snáze projde velbloud uchem jehly než bohatý do nebeského království … Matouš 19,24
Ale evangelium pokračuje: Když to učedníci slyšeli, velice se zhrozili a řekli: „Kdo potom může být spasen?“ Ježíš na ně pohleděl a řekl: „U lidí je to nemožné, ale u Boha je možné všecko.“

Takže bohatý smí být hodně, ale má to pak těžší … 😉 Proastě hodně hřiven dostal, tak se honě od něj bude očekávat (srov. Lukáš 19)

gecco

Ježíš byl prorok…
Ne každý křesťan chce být prorokem (nebo svatým) – takže žijí a hřeší – to jsou praví křesťané…
😉

ReHu

Jakkoli chce a dokáže v rámci pravidel.

VeRe1983

Nanejvýše půl princezny a celé království :).

arygnoc

kým nebude mať všetky tie nekresťanské prachy.

;-Q

mojitek

nejvyšší představitelé křestanství byli ti nejbohatší,nej­mocnější lidé…

postcd

podle mě natolik, aby ho bohatství neodvádělo od vztahu s Bohem.

Agneta

talko >>> musíš mi házet klacky pod nohy? určitě bys znala hezčí odpověď :D

Agneta

VeRe1983 >>> Ty popleto! Co kdybys to vysvětlil? :DDD