Jak blokovat webové servery?

Dobrý den, jak můžu blokovat určité webové stránky? Nechci, aby děti doma ně určité weby chodily.

Nejlepší odpověď
jarčáč

Přímo na vašem počitači lze zakázat určité weby, které jsou buď přílíš nebezpečné nebo nevhodné.
Nevím jaký máte operační systém, ale ve windows XP je to ovládací panely ⇒ připojení k síti a k internetu ⇒ možnosti internetu ⇒ záložka zabezpečení… klikněte na servery s omezeným přístupem a poté na tlačítko servery.Tady můžete ubírat a přidávat weby, které si nepřejete aby se ukazovali.

Další odpovědi
Olaf

Jedním a globálně velmi funkčním řešením je upravit soubor hosts. Najdete ho na tomto místě: C:\windows\sys­tem32\drivers\et­c\hosts. Otevřete ho v poznámkovém bloku a na nový řádek napište 127.0.0.1 http://blokovana-stranka.

GangstaHelper

Sice neodpovím na otázku (palec dolů?), ale myslím si, že to nemá cenu, co takhle jim to zakázat, a věřit, že poslechnou ? Pak občas kontrolovat historii a za neuposlechnutí trestat. Samotné blokování nemá moc cenu, děti si nejakou jinou cestu najdou.

Attack-design

nastavení možnosti internetu a zabezpečení