Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jak bezpečně provést upgrade firmware u kamerky Toshiba-CAMILEO P10?

Objevil jsem nepoužívanou, ale funkční kamerku CAMILEO P10 (Toshiba). Na napaječ funguje, nejde však, přímo v kamerce, nabíjet baterie. Našel jsem podrobné informace k odstranění této závady na itworld.bloger.cz, jsou však staršího data (2010–2013). K odstranění této závady je nutné upgrade firmware kamerky. V odkazech k Toshibě, z této doby, však už původní aplikace nového firmware není. V návodu odkazujícím na toto nové FiW je uvedeno, že po stažení a rozbalení firmware (v .zip) se musí zkopírovat na SD kartu dva soubory z odkazu FiW. Jeden měl mít koncovku .bin a druhý .elf. Poslední, aktuelní odkaz na FiW, je na tomto blogu z prosince 2016. Zaradoval jsem se a stáhl jsem jej z dl.dropboxu­sercontent.com. Po rozbalení jsem ale zjistil, že je zde pouze jeden soubor s názvem firmware33.bin. Po dotazu na itworld.blogera mi tento odpověděl, že už si na podrobnosti nepamatuje a že mám zkusit použít k upgrade pouze ten jeden soubor. Mám však obavy, aby nedošlo k „deaktivaci“ původního FiW a ke „zrušení“ kamerky. Toto se mi totiž, rovněž drobnou chybičkou v postupu, podařilo na kamerce Niceboy Vega 4K a u této pak k odstranění bylo potřeba poslat kamerku výrobci do Číny. Takže se raději ptám, zdali někdo, v poslední době, toto upgrade u kamerky CAMILEO P10 neprováděl, případně, nemá-li někdo s tímto problémem jakoukoliv zkušenost. Nyní řeším nabíjení baterie kamerky externě, pomocí zhotoveného adaptéru a nabíječky mobilu. Za odpovědi děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2655 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika