suaeda

Jak asertivně jednat s pojišťovákem? Jde to vůbec?

Nedávno mi skončila životní pojistka a zkušený starší matador z pojišťovny se mi snažil přesvědčit k další pojistce pomocí natrénovaných psychologických praktik. Rád si je vyslechnu, protože člověk je pro příště lépe připraven, zkrátka je odolnější. Zkoušel to deset minut a když už jsem po několikáté zopakoval, že nemám zájem a nemělo to konce, tak jsem slušně poděkoval za nabídku a odešel jsem.
Jaké máte zkušenosti s pojišťovacími agenty?

Nejlepší odpověď
dejavu

Tady máte překrásný videonávod, jak na to. 🙂 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QHZp-UwL3AU

Další odpovědi
setapouch

Bud budete potichu a date mi jen o co pozadam, nebo jdu jinam.

quentos

Nejde… s pojišťovákem jedině nasertivně. Leda byste se znali osobně…

klumprt

Je třeba mít neustále na mysli, že má provize z každé uzavřené pojistky a kvůli vašemu blahu nebo krásným očím do vás hodinu nehučí.

gecco

Ideální je, pokud jsi schopen stejné asertivity, jako ten pojišťovák… A máš i tytéž (nebo lepší) informace, jako on.
😉
Jinak je potřeba vědět co chceš i co nechceš, nechat si předložit nabídky (písemné – včetně Všeobecných podmínek) od více pojišťováků, ty si v klidu přečíst (pokud je ti něco nejasného, nech si to i opakovaně vysvětlit) a teprve pak si vyber nabídku, která ti bude nejvíce vyhovovat (a trvej na tom, aby vše, co ti slíbí ´per huba´, bylo i ve smouvě napsáno – mnozí toho totiž mnoho nakecají a skutek poté utek).
___
A pokud ti jeho ´nabídka´ nevyhovuje (nechceš ji ani poslouchat) a jinou nehodlá předložit – prostě udělej to, co jsi udělal – poděkuj a odejdi.

marci1

Přiznám se, že já „asertivně“ s pojišťováky jednám. Děkuji, nemám zájem, a poté zjistím si od známých, z netu atp. o co se jedná a jestli to má pro mě nějaké výhody. 🙂