Avatar uživatele
suaeda

Jak asertivně jednat s pojišťovákem? Jde to vůbec?

Nedávno mi skončila životní pojistka a zkušený starší matador z pojišťovny se mi snažil přesvědčit k další pojistce pomocí natrénovaných psychologických praktik. Rád si je vyslechnu, protože člověk je pro příště lépe připraven, zkrátka je odolnější. Zkoušel to deset minut a když už jsem po několikáté zopakoval, že nemám zájem a nemělo to konce, tak jsem slušně poděkoval za nabídku a odešel jsem.
Jaké máte zkušenosti s pojišťovacími agenty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3383 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dejavu

Tady máte překrásný videonávod, jak na to. 🙂 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QHZp-UwL3AU

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Bud budete potichu a date mi jen o co pozadam, nebo jdu jinam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Nejde… s pojišťovákem jedině nasertivně. Leda byste se znali osobně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Je třeba mít neustále na mysli, že má provize z každé uzavřené pojistky a kvůli vašemu blahu nebo krásným očím do vás hodinu nehučí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Ideální je, pokud jsi schopen stejné asertivity, jako ten pojišťovák… A máš i tytéž (nebo lepší) informace, jako on.
😉
Jinak je potřeba vědět co chceš i co nechceš, nechat si předložit nabídky (písemné – včetně Všeobecných podmínek) od více pojišťováků, ty si v klidu přečíst (pokud je ti něco nejasného, nech si to i opakovaně vysvětlit) a teprve pak si vyber nabídku, která ti bude nejvíce vyhovovat (a trvej na tom, aby vše, co ti slíbí ´per huba´, bylo i ve smouvě napsáno – mnozí toho totiž mnoho nakecají a skutek poté utek).
___
A pokud ti jeho ´nabídka´ nevyhovuje (nechceš ji ani poslouchat) a jinou nehodlá předložit – prostě udělej to, co jsi udělal – poděkuj a odejdi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Přiznám se, že já „asertivně“ s pojišťováky jednám. Děkuji, nemám zájem, a poté zjistím si od známých, z netu atp. o co se jedná a jestli to má pro mě nějaké výhody. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání