Pokročilý

Jak anglicky nazvat vědmu?

Jaké anglické slovo bych mohla použít pro vědmu. Vím že asi záleží na tom, o co se přesně jedná, tak žekněme, že mámkomixovou postavu která předpovídá budoucnost, ale zároven taky sbírá bylinky, zná hodně o magických věcech ale ne že by uměla kouzlit... prostě něco jako babka kořenářka všeho druhu co se i vědění týče, má různé staré knihy, tvoří lektvary, ale třeba jako na rychlejší hojení a tak...

Takže bych ji nechtěla nazvat rovnou WITCH, protože to spíš sedí na ty zlé, zatímco tahle je hodná, nelítá na koštěti a tak.. kdysi jsem používala slovo PYTHONESS ale ani lidi s angličtinou jako rodný jazyk se ptali co to znamená..

Ted jsem prohledávala překladač google a nabízí mi to SEER, ORACLE nebo SORCERESS.. taky hledám v google obrázcích co mi to pod těmi názvy najde, ale ani tak si nejsem jistá...

Pro srovnání, má postava vypadá takto: http://fc03.deviantart.net/…

trochu bych ji mohla přirovnat i k té černošce z pirátů z karibiku, ta tajemná jak dala Sparroovi tu flašku s hlínou...

Dloupí popis, ale chci si být jistá že najdu správný název, kterému budou v angličtině rozumět.. ví někdo?
Doplňuji:
Matesax - první slovo nechápou, znají jen "sensible" bez "i" za "b" a to druhé slovo existuje jen bez toho "er" na konci prý :/

ODPOVĚĎ:
odpověd jsem už našla někde jinde, seer je hlavně věštkyně s kouzelnou koulí, a na můj popis sedí oracle, tak kdyb někdo hledal něco podobného, tak je to oracle :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Obecně je vědmu ještě možno nazvat "wise woman". Ostatní uvedené funguje rovněž, věštkyni se ještě taky říká prophetess.

Další odpovědi:

Bronzový

sensibile/attainmenter

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.