Drap

Jak a z čeho vzniklo označení slaměný vdovec, popřípadě slaměná vdova?

Nejlepší odpověď
annas

Slaměný vdovec

  • sláma tak vymlácená, že muž nemůže použít své rozmnožovací ústrojí,
  • naopak zůstane-li muž sám, vzplane rychle jako sláma,
  • nic po nové lásce, stejně jako po slámě nezůstane,
  • najednou je muž lehký jako sláma, takže může přelétávat,
  • málo odolný pokušení stejně jako měkká sláma,
  • bez manželky uschne jako sláma,
  • stejně jako jeho předkové, i on chodí s milenkami na slámu,
  • zbyl sám a opuštěný na slamníku…,

Více informací na stránce
Doplňuji:
Snad ještě jeden zaslaný postřeh uvedu: slovo slaměný prý znamenalo také pomíjivý. Takže pomíjivý býval asi čas manželčiny nepřítomnosti, a tudíž i drobné slaměné rozkoše manželovy.

Zdroj: http://www.sta­nislav-rudolf.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=3%253Ak­do-ze-je-slameny-vdovec&catid=1%253A­fejetony&Itemid=1