Jak a z čeho vznikl název pro sport GOLF?!

Nejlepší odpověď
annas

Co na to český etymolog Jiří Rejzek ve svém slovníku?

golf – hra s míčkem odráženým holemi’, Z angl. golf tv., souvisí s něm. Kolben ‘palice’, nizozemsky. kolf .
--

2. Anglický etymologický slovník uvádí stejný původ.
Jinak hra je z 14 století. Slovo je poprvé zmiňováo (spolu s FUT-Bol) v 1457 ve hrách zakazaných skotským zákonem atd.

Navzdory tomu, co jste četli na internetu, „golf“ NENÍ ZKRATKA. (ta se uvádí asi až od roku kolem 1997).

http://www.ety­monline.com/in­dex.php?allowed_in_fra­me=0&search=gol­f&searchmode=no­ne

Další odpovědi
gecco

Je více variant – ale mně se líbí tato: „Gentlemen Only, Ladies Forbidden“…
😉

anonym

Gecco, to já říkám manželce taky, když jdu do hospody. 😁

gecco

Já taky…
😉
Většinou mi to i věří…
😉