chovatel

Jak a z čeho vyrobit šamotové tvarovky do kamen?

Mám stará kamna na uhlí Musgrave M8 o průměru šamotové vyzdívky 280 mm.Po obvodě jsou sestaveny 4 šamotové tvarovky ve 3 patrech nad sebou. Spodní patro je rozpadlé a chci to zrenovovat celé.Tvarovky se nedají koupit a tak si je chci vyrobit.Poraďte jak na to. děkuji.

Odpovědi
Vikičistič

Nevím to přesně,ale můj táta to dělal z vodního skla a nějakýho prášku a vím,že to drželo.

Broukk

Nevíte náhodou jestli existuje i něco jiného než šamot? nebo jsem nucena koupit krbovou vložku se šamotem?

Bob2

Ano firma http://www.krby-bef.cz di nechala patentovat nový materiál Carcon, který nahradí šamot.

Broukk

Takže tam potom šamot vůbec není a je tam jen ten materiál carcon? jak je to s rozehříváním krbové vložky?

Bob2

Ano přesně tak, je tam jenom Carcon, takže šamot v krbových vložkách vůbec není.