Jak a v čem programovat driver?

Dobrý den,
používám mikroprocesor Picaxe a chtěl bych se naučit vytvořit nějaký hardware, nějakou periferii. Dokážu odeslat data do počítače sériovou komunikací a tato data bych potřeboval zpracovat. Také bych se rád naučil vysílat data zpět z počítače do mikroprocesoru. Prostě sériová komunikace mezi počítačem a Picaxem (mikroprocesorem).

Nejdřív bych potřeboval vědět v čem to naprogramovat. Mám na mysli jaký jazyk je pro mne nejlepší.

Dále by bodl nějaký návod :D . Nejlépe český, ale pokud jiný nebude tak nepohrdnu anglickým. Klidně sem nahažte víc odkazů a já si je prostuduju.

Dík moc a nebojte se mne na cokoli ptát.

Odpovědi:

Bronzový

V čemkoliv. Stačí pro to mít interpret/kompilátor. Driver - ovladač jednoduše čte nějaký registr, anebo nějaký port. (při skupině portů hovoříme o portovém interface) Například čtení klávesnice v ASM:

in al, 0x60

C/C++ má in/out pro porty, pro registry inline assembler atd. Očividně neumíš dobře programovat - driver nenapíšeš ze dne na den. Chce to praxi - alespoň 10 let...
Doplňuji:
Vycházím z toho, že se ptáš na jazyk. Kdyby jsi byl dobrý programátor, víš, že se dá v čemkoliv napsat cokoliv. Když napíšeš interpret pro PHP, může být PHP OS. Stejně tak může HTML ovládat CNC atd. Návodů je plný internet - pro tebe nemají cenu. Začni tím, jak funguje PC a součástky HW. Reálný režim, chráněný režim. Halda, globální halda, serializace (hibernace), paralelizace, porty -> sběrnice, paměti s náhodným přístupem, paměti se statickým přístupem,...

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

Windows Driver Development Kit

potrebujete C++.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.