hippeace

jak a v čem napsat zasedací pořádek aby mi to tiskárna vytiskla takhle:

Ž Ž   Ž Ž   Ž Ž

Ž=žák skoušela jsem to v exelu a wrieru ale tiskárna mi to vždy rozhodí na dva papíry stačí aby mi to vytiskla na jeden papír ale na šířku.
doufám že se to dá pochopit.

Nejlepší odpověď
Pájo

Ano, zůstaňte s tím v Excelu, má to řadu výhod.

Napište vše do buněk, jak potřebujete a poté přikročte k úpravám před tiskem.

Šířka sloupců se nastavuje v případě potřeby ručně-manuálně (posuvem) tak, aby se Vám vše vešlo do „Oblasti tisku“.

/Mám Excel 2007/

V nabídce „Rozložení stránky“ vyberte nabídku
„Orientace“ → pak „Orientace na šířku“
Tiskárna tak bude počítat s tiskem A4 na šířku.

…označte si teď všechna vyplněná pole v sešitu Excel, které chcete tisknout (kliknete – pravým tlačítkem myši – na první buňku, kterou chcete tisknout, vlevo nahoře.. pravé tlačítko myši držíte a přitom pohybujete myší směrem vpravo-dolů… šedě podbarvená oblast buněk se tak zvětšuje. Takto dojedete až k poslednímu řádku/sloupci, ve kterém jsou data k tisku… a tlačítko myši pustíte).

Opět v nabídce „Rozložení stránky“
→ kliknete na „Oblast tisku“ a vyberete „Nastavit oblast tisku“

…tak se Vám přerušovanou čarou ukáží okraje tisku a vy víte, co je kde nutné ještě zúžit nebo co kde můžete pro přehlednost roztáhnout (zvětšit písmo apod.)

Excel je vhodný i z dalších důvodů:

  • jednotlivé buňky můžete orámovat – nabídka „Ohraničení“ v hlavní nabídce „Domů“
  • volit styl čáry (tamtéž)
  • zvolit např i barvu výplně jednotlivých buněk Excelu

Další odpovědi
Michal Kole

Je potřeba nastavit orientaci papíru.

Co to zkusit nakreslit třeba v Malování ?

Hlada

Excel 2007: Tisk > Náhled > Stránka, Okraje
Stránka: Na šířku, Měřítko

led

V excele treba nastaviť manuálne širku stĺpcov tak, aby sa zmestili do formátu jedného papiera. Nechajte si ukázať zlomy strany.