Jak a kdy vznikla fáma, že pervitin je česká droga

Tu látku, původně známou jen jako metamfetamin vynalezli v Japonsku už někdy před první sv. válkou a za druhé sv. války jí německá farmaceutická firma začala prodávat pod svým názvem „Pervitin“. Dokonce Hitlerův doktor podával vůdci pervitin, prý snad proti příznakům Parkinsonovy choroby. Dřív jsem stále slýchával, že je to ryze česká droga a nyní už vím, že to tak neni. Tak mě zajímá kdy a jak a proč vznikla tahle fáma.

Nejlepší odpověď
Skinn3r

Zrovna v neděli to dávali ve víkendu neni to česká droga jenom znovuobjevená v česku jako droga protoze drive se to spis pouzivalo jak pišete jako lék .

Další odpovědi
tuCZek

Možná je to o specifiku pervitinu.
Existuje český film „PIKO“ o prvním výrobci Pervitinu.