salsa verde

Jak a kdy se pes naučí…

chodit konat potřebu na určené místo? Kamarádka si pořídila psa-yorkšíra. Jsou mu 4 měsíce a ona si přeje mít z něj výhradně bytového psa (bez komentáře). Přeje si aby pes chodil konat potřebu na určené místo v bytě ale pes to ne a ne pochopit.. Může se to pes naučit? A jak? Já psům nerozumím a ona -bohužel- taky ne.

Nejlepší odpověď
Drap

Může se naučit i toto, ale pro psa je to dosti obtížné. Pes , pokud je to možné nikdy nedělá potřebu tam kde bydlí /spí/ jedině v případech krajní nouze. Před venčením se potřebuje projít, protáhnout a proběhnout, to je pro něj přirozené. Toto se většinou, pokud vůbec, cvičí až je štěně starší. Pes vyhledává místo tam kde již potřebu dělal. Noviny s tímto, nebo jiná vhodná podložka se postupně posouvá tam, kde chceme aby pes chodil. Pokud však je již teď zaneřáděn celý byt, tak to půjde velmi obtížně. I přes desinfekci pes cítí místa, kde už byl nějaký extrement.
Osobně bych se snažil najít jiné řešení.Takhle je to jen trápení zvířete

Další odpovědi
samicek333

Podle mě je to nesmysl, každej pes se má chodit venčit ven… Náš pes, když byl štěně si sám určil jedno místo(dokud ještě nechodil ven) a tam pořád i přes zákaz chodil – uprostřed našeho pokoje… Takže tohle je podle mě nesmysl

hanulka11

no mělo by se s tím začít hned od malinka ,ale když bude důsledná snad uspěje
http://www.maz­licci.cz/vycho­va/jak_naucit_te­ne_cistote_v_by­te

slad08

Já jsem to dělal tak, že pokaždé když si někde ulevil, tak jsem no to místo dal noviny a tím pádem věděl kam má jít.
Pokud neposlechl tak jsem ho mírně přetáhl novinami. Tímto způsobem jsem docílil toho, aby chodil tam kam chci já.
Dnes už je dospělí hafan a chodíme na záchod už jen ven.

Tata

Jistě pes se to naučit může, ale je to týrání psa. Pokud se vám jedná o přečkání období než začnete chodit na procházky, potom s ním musíte jednat stejně jako s dětmi když je učíte chodit na nočník.. Ted vyhradit místo a každou chvíli pejka vzít na toto vyhrazené místo a trpělivě čekat. Ale rozhodně ho neučte tomuto zviku na trvalo. Byt vám potom bude zapáchat a nebude se to líbit vám ani sousedům nebo návštěvám. Pokud připravujete psa na to, že se obslouží sám v době kdy budete mimo domov, tak si psa nepořizujte. Psovy musíte podřídit svůj život stejně jako by se vám narodilo dítě, to by jste také nenecháli samo doma v zadělaných plenkách po celí den.

briketka10

http://www.spo­kojenypes.cz/od­puzovace-cistice/fernhal­tspray-zakazovy-sprej-150-ml-trixie?id=13707

kamarádka může použít Trixie sprej, je to zákazový přípravek, ten pomůže tomu, že její pejsek již nebude chodit na to místo, kde dříve vykonával potřebu, mám ho vyzkoušený na své kočičce..ale i přesto je to blbost pes je pes a venčit se musí..

RomanP

Pes je především šelma , dá se vycvičit ale nechtějte po něm aby dělal věci které které jsou postavené na hlavu. Pes potřebuje chodit ven a ne být zavřený v bytě. Mít psa je především velká starost a zodpovědnost nikoli to že to vaši kamarádku bude bavit pár měsíců a potom si sežene jinou hračku