R5

Jak a kdy se do pohraničí (sudet) dostalo tolik němců?

Nejlepší odpověď
led

Oblasť Sudet (západ Čiech) obývali Lučania pričlenení do Čiech za vlády Boleslava II. za Karla IV. (14.stor.)do českého kráľovstva pribudlo aj Chebsko.
Po bitke na Bielej hore (17.storočie) počas a po 30-ročnej vojne víťazní Habsburgovia začali kolonizovať aj územie západných Čiech nemeckým obyvateľstvom.
Rozhodné vysťahovanie obyvateľov nemeckej národnosti bolo po 2.sv.vojne na základe tzv.Benešových dekrétov. Vyprázdnené územia potom osídľovali okrem Čechov aj Slováci a repatrianti (navrátilci) z Rumunska, Balkánskych krajín a Maďarska.

Další odpovědi
tom004

Oni,se tam,nijak nedostávali.Ti lidé,tam žili,a při vytyčování,státních hranic,jednoduše „zůstali“,na jedné,nebo druhé straně.A,nebyli to jenom,němci,ale i,maďaři,na slovenské straně,slováci,kte­ří zůstali na ruské straně,ap.

Alesh

Podle mě průběžně, dříve se na hranice tolik nehrálo jako pak ve 20. století. Prostě se to tam tak přeshraničně mísilo.