Jak a kdy mi mohou vrátit daně?

Jsem student a podle zaměstnavatele, by mi měli vrátit daně. Co pro to musím udělat?

Odpovědi:

Zlatý

Základem je podání daňového přiznání (daně z příjmu).
Pokud ti vyjde, že jsi na zálohách na daň zaplatil více, než bys musel, na konci formuláře pro přiznání k dani vyplň kolonku, že chceš přeplatek vrátit.
Nemá to smysl, byla-li by suma vratky nižší, než 100,- Kč (to FÚ nevrací).
;-)

Bronzový

Zaměstnavatel ti vydá "Potvrzení o zdanitelnýchpříjmech"
Formulář k "Přiznání k dani fyzických osob" si vyzvedneš na finančáku, nebo bývá v novinách jako příloha. A můžeš ho vyplnit i na internetu. Na netu bývá i vzor, krok za krokem, jak ho vyplnit. Není to nic složitého. A samo ti to vypočítá i případný přeplatek.
Přiznání na dani musí být odevzdáno do konce března a vyrovnání dostaneš do konce dubna.

Bronzový

Předpokládám, že se bavíme o dani z příjmu ze závislé činnosti (ze zaměstnanání).
Postup záleží na tom, jestli máte povinnost podat daňové přiznání nebo ne. Pokud ne, provede zaměstnavatel roční zúčtování daně a přeplatek vyplatí v březnové výplatě. Pokud musíte z jakéhokoliv důvodu podat daňové přiznání, potom vám dá jen potvrzení o zdanitelných příjmech, vy podáte daňové přiznání a případný přeplatek vám vrací finanční úřad.

Diskuze k otázce

Pokročilý

střevo

@gecco
von myslí něco jinýho..."udělat " export, a nechat si vyplatit milióny na daních;-)
běžnej tuneling

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.