Jak a kde zjistím tržní cenu pozemků (louky)?

Bez znalce,jinak by se mi prodej asi nevyplatil.

Nejlepší odpověď
kropitko

No tak snad jedině tak,že se kouknete na podobné inzeráty z Vašeho okolí. Nebo kontaktujte realitní kancelář,oni přijedou,řeknou svůj názor,za kolik by to tak prodávali,pří­padně,jestli Vaše cena je raálná. Smlouvu s nima nemusíte podepisovat,to je Vaše právo,můžete kontaktovat i víc realitek a podle toho si udělat obrázek. No a nakonec si třeba i nějakou vybrat.

Další odpovědi
dudu

Pozor však, že až budete dělat přiznání pro zaplacení daně z prodeje nemovitostí, tak všemi milovaný Finanční úřad bude chtít jednak cenu tržní a jednk cenu úřední. Daň budete platit z té vyšší hodnoty. Podle mých zkušeností tam nemají vůbec žádný smysl pro legraci.

NickD

Být váma,tak si zajdu na katastr a nechám si vytisknout zjednodušený výpis za 50,–Kč. S tímto výpisem bych zašel na realitku a ti vám vše ostatní zjistí a případně provedou i prodej.