Jak a kde získám informace o historii svého příjmení

Zdravím Vás! Potřebuji najít informace o svém příjmení, nevím ani kde začít, a jak hledat. Takže pokud mi s tím pomůžete budu moc rád. Moje příjmení je Kortan a jediné co se mi tak nějak podařilo vypátat je že se toto příjmení dost často oběvuje v Turecku, a někdy ho i používají jako křestní jméno. Taky vím že v jednom obuvnickém závodě ještě za minulého režimu používali lepidlo Kortan 1. ale snad v tom nebude žádná souvislost. Díky za pomoc!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to příjmení opravdu neobvyklé. Zkuste se obrátit na adresu: http://www.ptejteseknihovny.cz /.

Mají více možností k hledání. Není nutné hned chodít po matrikách.

Další odpovědi:

Zlatý

zkuste splašit publikaci Dobravy Moldanové "Naše příjmení" (agentura Pankrác 2004). Ten rok tedy není relevantní, záleží na pořadovém čísle vydání.

Pokročilý

Já jsem to udělal asi takto. Nejdříve jsem si zjistil svůj rod asi do roku 1750. Tím jsem došel až k Napoleonským tažením Evropou a výskytu podobného jména co moje ve Francii. Tedy on někdo z Francie táhl s Napoleonem asi na Moravu a zde v okolí Hustopečí se objevuje moje jméno kolem roku 1810. Tedy. Moje jméno má původ v galských zemích a již vím co znamená.

Takže předci jsou z Osmanské říše. Když byli vyhnáni z Vídně, někteří tam jistě zůstali protože se jim nechtělo vracet. Podobné je to s francouzskými jmény na Moravě.

Genealogie se zabývá hledáním předků. Začněte objíždět matriky. (kářky)

Diskuze k otázce

Kortan

Díky, to bylo rychlé, to jsem ani nečekal, takže tomu mám rozumět tak že je to zcela jistě Turecké slovo?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.