nelasara

Jak a kde si dodělat maturitu mám 4 roky SSŠ cest.ruchu dálkově nebo več. budou se mě počítat ty čtyři roky studia ?

Je mě 33 let raád bych si dolělam maturitu, studoval jsem SSŠ cestovního ruchu 4 roky a pro šppatný prospěch jsem nnešel k maturitě , Nyní po tolika letech bych si chtěl maturitu dodělat nějak dálkově nebo večerně. Budou mě ty 4 roky počítané? Poradímě , někdo kam se mám přihlásit. Děkuji za odpověd.

Odpovědi
Drap

Je třeba se obrátit na konkretní střední školu, která má ve své nabídce i dálkové nebo večerní studium. Přiznání jednotlivých ročníků záleží na škole. Nejlépe by bylo dokončit maturitu na té škole, kde byly již 4 ročníky dokončeny. V takovémto případě se dá předpokládat, že by škola uznala minimálně tři ukončené ročníky.

zzzzz

Najdi si školu na které chceš maturitu dokončit, přihlas se ke studiu a požádej ředitele o uznání studia. Doložíš mu vysvědčení a on může uznat, že si tím prošel. Pak se na dálkovém dostaneš třeba do posledního ročníku.

Dnes je možné jít k maturitě i úplně bez studia , studium se nahrazuje praxí, je to ale docela drahé, školy si účtují kolem 50tisíc za zápis k maturitě.