Scratchy07

Jak a kde můžu poslat peníze na pomoc do afriky, abych měla jistotu, že je skutečně dostanou?

Chtěla bych finančně pomoci dětem v africe, ale chci mít jistotu, že peníze skutečně dostanou.

Odpovědi
Drap

Aby byla jistota na 100%, musela bys získat adresu konkrétního dítěte.

jjj123456789

Ono je otázka, zda ta pomoc spíše neškodí: Takto přežijí i děti, které by jinak zemřely kvůli nedostatku obživy, a ty budou mít zase další děti, pro které bude ještě méně obživy a bude se muset poslat více pomoci, a tak pořád dokola. Čím dřiv se ta pomoc zastaví, tím míň lidí tam zemře hlady.

Filip006

http://www.clo­vekvtisni.cz/cs/chci-pomoci nebo http://www.sku­tecnydarek.cz/ a ještě nebo pokud máš kolo tak i tady http://www.ko­laproafriku.cz/sber­na-mista3/

Pepa25

100% jistá je jen smrt, ale existuje řada důvěryhodných organizací, které pracují s přiměřenou režií a jsou za nimi vidět výsledky. Napiš, o jakou pomoc má jít (rozvojová, léčení nemocí, vzdělávání, sirotci …).

lexx

Nikdy nikomu nic anonymně neposílat, prachy skončí v kapsách spekulantů s lidskou důvěřivosti anebo se nakoupí zbraně pro diktátorské režimy a africké děti…je to kruté ale je to tak…

Enča

Nedávno jsem se zabývala stejnou otázkou, abych neplatila navíc předem neznámé poplatky další třetí /korespondenční/ bance. Vypátrala jsem výhodný WESTERN UNION, s minimálním poplatkem a 100% zárukou, že si dotyčná osoba v kterékoli pobočce WU v Africe peníze vyzvedne. Jen je nutné ji k vyzvednutí peněz sdělit /třeba mailem/ asi 10-ti místný kod, který obdrží vkladatel zároveň při složení peněz v jakékoli pobočce WU zde v Čechách. Lze vkládat v Kč nebo USD, a v téže měně je i poměrně nízký poplatek Unionu. Transakce trvá asi 3 prac.dny.
A POZOR 🙂 nakonec jsem ani já žádnou finanční podporu oné „chudé“ rodině neposlala, dle fot na facebooku si 5ti členná rodina v Mombase špatně zřejmě nežije.
Afrika je nádherná země. Ale africkou chudobu nespasíme. Ani drobnými dary. Afričané nás bílé Evropany mají za konzumní a bohaté, hází nás do jednoho pytle, že my na to máme, že žijeme všichni v přebytku a blahobytu. A naši pomocnou ruku v podobě darů věcných či finančních berou docela velmi hladce, dokonce někteří i jako samozřejmost. Samozřejmě takoví nejsou všichni. Ale většina z nich ANO.
Na internetu je mnoho pravdivých článků o tom, jak Afričané jsou šťastní a veselí i v té své chudobě /HAKUNA MATATA/, nemají problémy, usmívají se, jsou milí a příjemní. Děti krásné a veselé, běhající bosy.....atd
Ano, uvítají s velkou radostí, poděkováním i úsměvem každý drobný dárek, který jim dáte. Nejdůležitější je pro děti vzdělání. Smutné je, že jejich vláda neřeší počet dětí v rodinách. Na přímou otázku: „Proč tedy mají tolik dětí?“ zněla odpověď: „Bůh má rád děti“. Prostě – oni jsou šťastni i bez nás. Oni už jsou takoví :) Oni to dokážou. Oproti nám, bílým, majícím problémy na denním pořádku.
Jen neposílejte žádné balíky, nikdy nedojdou do určených rukou, nebo z nich musí zaplatit ještě nějaké poplatky nebo clo či co? A peníze jen na účet do banky nebo přes doporučený a spolehlivý Western Union.