Jak a kam utéct? (Jak najít práci v cizině a udržet se tam naživu?)

Někdo chce auto, být ředitelem firmy,… Já chci jen žít (jíst, pít, spát, udržovat hygienické podmínky,…) a to někde pryč. Láká mne cizinecká legie, ovšem než dospěji k rozhodnutí, chci nějakou téměř 100% jistotu. Neexistuje kupříkladu místo, kam člověk může přijít bez ničeho? (Kde se zkrátka práce sežene vždy, či tak něco.) Případně jak se dá sehnat práce na dálku? Sesmolím peníze pouze na cestu tam, ovšem pak bych se již nemohl vrátit – proto se ptám, zda je cosi takového možné. Pořád tu je možnost ambasády (cestu domů zaplatí), charity (ubytování do první výplaty) atp. Snažím se jen sesmolit nějaký plán – než do něčeho vlítnout a pak být v… Ano – mohu si půjčit, mohu šetřit… Ptám se jen – zda není jiné cesty. (Zkrátka zmizet a mít kam – mít plán.) Určitě je to šílené, leč jsem tu jen jednou – proč si neplnit šílené sny…

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Uteč do pralesa, přidej se k tamním domorodcům!
Jídlo ti bude běhat všude kolem, napít se a udržovat hygienické podmínky můžeš celoročně v řece. Naučíš se místní jazyk Praleštinu, což je obrovská výhoda.
Šílené to je dost, tak proč už tam nejsi?

Další odpovědi
anonym

Nejjednodušší řešení by bylo odjet za rodinou. Kdo má v zahraničí rodinu, může ji požádat aspoň o tu počáteční pomoc. To strašně pomůže. Nebo aspoň známého, který by ti dohodil krom bydlení i práci (to jsem ale naivka, co?)

Agneta

Nejdřív se seznam se „systémem Svědků Jehovových“, a pak vyraž někam do světa – kam chceš…ti blázni jsou všude – a využij je, oni ti rádi zajistí nocleh a obživu :DDD

Mně se v zahraničí stalo, že jsme potřebovaly(s te­tou)jen malou částku na jízdu vlakem na letiště, asi 10,–€, a banka neakceptovala – resp. bank. automaty – kreditní kartu(hotovost jsme už utratily)…a tak jsem si vzpoměla, že v městském parku byla fontána, a hodně mincí v malé hloubce(do půl metru)…:DDD, no musíš si vědět rady:DDD

zzzzz

Ty si úplně mimmo, cizineckou llegii si mě fakt pobavil, jaké bojové umění ovládáš? Kolik? Kolik znáš řečí? No už tam na tebe čekají:-DDD

Ambasáda cestu domů nezaplatí. Pokud na ni nebudeš mít zavolá akorát tvé rodině, aby složili peníze v ČR a ty ti tam poté vyplatí, žádné cestopvání na státní účet nebude:-)))

Pokud neumíš jazyk, nebo nemáš dobré známé, kteří tam už pracují, těžko něco seženeš.
Doplňuji:
Ještě k té cizinecké legii, pokud chce občan ČR bojovat v jiné armádě, potřebuje k tomu souhlas vrchního velitele ozbrojených sil, což je momentálně Zeman. Pokud by bojoval bez souhlasu, je to porušení zákona.

Banán88

Priteli, smim li te tak nazvat, uvaha o cizinecke legii je zajimava, nicmene, budes potrebovat velmi dobrou fyzickou i dusevni kondici. Pokud jsi se nikdy francouzsky neucil, pak se budes muset ucit tam a za chodu, coz ti vse podstatne ztizi. kazdopadne pocitej take s tim, ze jsou to muzi kteri jsou nasazovani v prednich liniich. Navic o zdravi ci zivot muzes prijit i v samotnem pocatecnim vycviku. I kdyz projdes tzv prijimacem, neznamena to, ze budes prijat, jeste stale te mohou poslat domu… Ale co ti tu budu vykladat, mrkni na webu na naborove stranky do legie. Kamarad tam byl, privezl si nadherne penize, zkusenosti, zazitky, a podival se asi po celem svete, ale za vse se plati ;) na to pamatuj. A myslim, ze on za svych pet let u nich zaplatil take dost, i kdyz, v mych ocich ho stale vidim jako neskutecneho dobrodruha, tak jiste veci o kterych ani nemluvi, bych ani vedet nechtel.. Nicmene vypravit se muzes kamkoliv, ovsem dbej zakonu zeme kam prichazis, nastuduj si peclive zvyky a bez jazykove prupravy se take moc daleko nedostanes.. a jeste bych mel zminit dostatecnou financni rezervu a manualni zrucnost (ta se ti hodi pri hledani obzivy) … ;) Good luck :)
Doplňuji:
Agneta

.. mely jste stesti, v jistych zemich se za takove veci zatyka a davaji se nemale pokuty :) A nevysvetlite, ze nebylo zbyti, vzdy vam reknou nekolik dalsich moznych reseni..

arygnoc

tisíce ľudí tak začína – s pár peniažkami príde do cudziny a začína nový život.

stačí iba pracovitosť, teda neohŕňať nos nad žiadnou prácou.
znalosť jazyka iba pomôže.
ak neviete jazyk, hľadajte, kde je silná česko/slovenská, resp. jazykovo príbuzná komunita (poľská, rýuská, ukrajinská) – to vám pomôže nájsť si prácu.
nehľadajte prácu cez agentúru.

rozhoďte siete a hľadajte ľudí, ktorí prípadne i cez agentúry pracovali v zahraničí a zožeňte si priame kontakty na firmy (v británii sú u väčších firiem špeciálni pracovníci na kontakt s ľuďmi hovoriaci, česky, slovensky, polsky, rusky – tzv. prostredníci, ale zamestnanci firmy).
hľadajte prípadne celosvetové agentúry a ich pobočky hovoriace aj česky (v británii napr. Industrial Temps).

pripravte si doklady o štúdiu a ich preklady minimálne do angličtiny, ako aj všetky osvedčenia (vzv a pod. – neuznajú vám ich, pokiaľ nemáte európske skúšky, ale máte nakročené k získaniu licencie), cv v angličtine.

budem teraz hovoriť o veľkej británii:

do štartu počítajte, že noc v hosteli vás vyjde od 3–10 libier (podľa lokácie a služieb).
doprava je drahá (jednorázový mhd lístok 2 libry a viac)
strava (spočiatku) sa vám bude zdať drahá, lebo budete prepočítavať na kč, ale nie je to tak – je to skoro rovnaké, ak budete nakupovať v supermarkete, vyjde vás lacnejšie.
alkohol a fajčivo sú fakt drahé. jedno i druhé nie je voľne predajné, predáva sa iba v predajniach s licenciou (takže na pumpe si pivo nekúpite [ale sú výnimky])
telefónna simka je zadara, minimálny vklad na kartu napr. o2 je 10 libier, paušál až neskôr, cca od 10 libier/mesačne (100 minút všade po británii, unlimit sms, 100 gb data)

poistenie: v podstate je lekárska starostlivosť zadarmo. po nástupe do práce dostávate na 3 mesiace dočasné NI number (National Insurance number), potom trvalé – to je vaše rodné číslo, dôchodkové poistenie.

všetky služby – včítane bankových, sú viazané na bydlisko – musíte dokazovať, že bývate, najčastejšie práve papierovými výpismi z banky na adresu – to môže byť spočiatku problém, často firma zariaďuje bankovú kartu na svoje sídlo – lebo bez karty (britskej) ste stratený.

charita: sieť je veľmi rozvinutá, ale varujem vás – bezdomovci sú v británii výhradne alkoholici a narkomani a – cudzinci bez práce.
možno prespať v nocľahárňach pre bezdomovcov za symbolické cenu.

ak ste mladý a nebojíte sa spočiatku i ťažkej či pre nás ponižujúcej práce, neváhajte, a choďte do sveta. dá sa to aj bez peňazí.

;-Q

milablond

Odpovím otázkou: Je to vůbec život – jíst, pít, spát, udržovat hygienické podmínky???

anonym

Agneta
tak ty si jezdíš po světě jen tak halabala za fontánový prachy? 😁 😁

Agneta

  • :DDDD

no na cestách se taky stávají zážitky…musíš si fakt umět poradit :DDD
do tý studený vody jsem nakonec nemusela, protože v jiný bance to pak šlo:DDD
ale už jsem myslela, že budu muset prodávat kytky ze hřbitova před nemocnicí…:DDD

anonym

nebo tančit před nádražím, na tom by se třeba taky dalo něco trhnout 😁