verka

Jak a co tedy hodnotíte?

Palec dávám jako poděkování za to, že jste si dali práci s odpovědí. Totiž i špatná odpověď je důležitá, říká mi, že to prostě každý neví nebo je jiná generace. Dokonce i odpověď žádná naznačuje nezájem o téma, které já považuji za horké. Někdy to dám za vtipnost.Určitě nejsem na startovací čáře a neženu se k cílové pásce bezhlavě. To bych se vás mohla zeptat třeba,,Kolik je právě hodin?", mohli byste odpovídat všichni, pořád a ještě blbě.
Doplňuji:
Buď se hodnotí zajímavá nebo užitečná. Správná či nesprávná je kde? To by bylo jak ve školním testu.
Vnímám nějaký názor a z toho si posoudím užitečnost.

Nejlepší odpověď
anonym

není v tom žádná věda …

prostě se před hodnocenim jednoduse zeptam „Zajimala by tato odpoved nekoho kdo si otazku vygooglil a snaži se jen co nejrychleji získat věcnou, srozumitelnou a správnou odpověď ?“ … pokud toto platí, pak palec nahoru.

Palec nahoru by neměla dostat nesprávná odpověď ani odpověď která se nedrží původního tématu. Humor je fajn, ale palec nahoru za užitečnou odpověď k němu také nepřísluší pokud správná odpověď v takovém textu chybí.

Další odpovědi
annas

Budou dvě odpovědi – jedna správná a druhá špatná. Jak se má tazatel orientovat? Kterou má vybrat? Když nevím, tak neodpovídám.
Někdy se mohu zmýlit nebo vybrat nepřesný zdroj, druhý má třeba lepší. Proto je vhodné upozornit na omyl slušnou formou.
Proč myslíte, že je špatná odpověď důležitá?
Já také hodnotím vtipné odpovědi, ale musí být k věci.

Když dávám body za odpověď na svou otázku, oceňuji snahu, ale většinou se dovedu aspoň trochu orientovat, proto vyloženě špatné neboduji. Někdy se třeba přelédnu, ale to je jiná věc.
Kdo potřebuje něco vědět, v čem mu pomůže špatná odpověď?
Doplňuji:
Správná odpověď je pro mě užitečná. Pomůže mně i třeba dalším, pokud využijílištu vyhledávání.

Nesprávnou odpověď bych měla ignorovat.

1popelka1

Hodnotím správnou odpověď na otázku,která může být někomu užitečná i v budoucnu.
S hodnocením čekám, dokud není více odpovědí, ať si můžu vybrat kvalitnější odpověď. Pokud někdo odpoví na část, další na zbytek, bod dám oběma.

Pokud správnou odpověď neznám nebo se mi nechce vyhledávat na netu, bod nedávám. Zvlášť pokud jsou dvě rozcházející odpovědi, abych někomu neublížila a naopak.
Když jsou témata, kterým nerozumím vůbec a odpovídají uživatelé jejichž odpovědím věřím, mám je ověřené:-) – taky dávám bod. Ale jde asi jen o 3 výjimky.

Pokud zjistím, že někdo doslova okopíroval svůj text z netu a ani neuvedl zdroj, bod nedávám.

Špatnou odpověď nebo tu,která se nedrží zadání nehodnotím, protože nikomu špatná/zcestná odpověď nepomůže.

Občas hodnotím názorové, občas ty, které mě rozesmějí. Teď už ale velmi zřídka.

Doplňuji:
Já mluvila o otázkách/od­povědích, které někomu budou ku prospěchu.
Ne o názorech – tam samozřejmě dobrá/špatná odpověď není, jen ta s kterou se ztotožňujete nebo ne, případně vám přijde zajímavá nebo vás rozesměje.

martina1

já se tu na odpovědích začínám bát.Ať dám nebo nedám palec,tak vždy je někdo naštvaný.Tak nevím.Nejlepší by bylo zrušit bodování,palce nechat jako vyjádření souhlasu či nesouhlasu a soustředit se na odpovědi.

Miroslavst

Takže asi takto:
Pokud se mi otázka jeví jako zajímavá, což pro někoho nemusí, je to jen moje věc. Já ji beru za zajímavou a tak ji ohodnotím hvězdičkou.
Odpovědi jsou možné čtyři a ne jak píše annas, tedy alespoň z mého pohledu.

  1. správná
  2. nesprávná a nyní se zeptáte jaké jsou ty dvě další, takže
  3. správná a úsměvná
  4. nesprávná, ale pozor, velmi úsměvná.

K tomu d uvedu jen příklad, kdy včera na otázku ohledně jména Huňka byla odpověď, že se zamění „o“ za „u“ a je to jasné. Takže dlouho jsem se nenasmál a proto i tehdy palec.
No a taky dávám palec tomu, kdo dá palec mně.
Jinak já dávám většinou palec u mých otázek tomu, kdo odpoví.
Co se týče soutěživosti, tak to neřeším.

pondělí

proč bych někoho palcoval,jsem tu abych prodal své moudra a sám se doučil,
a ta soutěživost je mi zde cizí,na to je člověče nezlob se ,i když to tady také někdy vře za vyhození