pastel.ka

Jak a čím vyčistit studnu ?

Máme nepoužívanou studnu, kterou bychom rádi zprovoznili.
Hloubka – 4 metry, 1 metr je hladina.
Jedná se o kopanou studnu s betonovými skružemi.
Zajímají mě chemické prostředky a celý postup.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Pokud je studna delší dobu nepoužívaná, je dobrá prvotní silná dezinfekce (SAVO, Chloršok,…) a 1–2 dny nechat účinkovat. Potom studnu vyčerpat a vyčistit od veškerých mechanických nečistot a bahna. Po následném naplnění studny vodou občas provádět preventivní úpravu vody (viz.: elektrikář)- nedoporučuje se, pokud bude voda používána k zalévání zahrady.

Zdroj: www.wikiskrip­ta.eu/index.php/In­dividu%C3%A1ln%C­3%AD_zdroj_pit­n%C3%A9_vody

Další odpovědi
elektrikář

Koupit chloramín Rozmíchat podle návodu vlít do studny musí se zhruba spočitat kolik je tam vody. Podle toho nadávkovat. Dávkování je napsané na obalu.Já to dělám každý rok jako prevenci.