Pájo

Jadérka, pecky a pecičky… Co pěkného se z nich dá s dětmi vyrábět?

Poradíte mi? Víte-li o návodu, sem s ním. Díky.
Doplňuji:
Díky za prima tipy! ;)

Nejlepší odpověď
barnajka

Už roky se mi doma válí pár korálků vyrobených z ovocných pecek. Jsou to pozůstatky z mamčinýho náramku, který jako mladá dostala od někoho z rodiny…a my děcka jí ho pak rozbily :D
Nevím, jak takový korálek vyrobit, ale nepochybuju, že kutil si bude vědět rady. Z hotových korálků si pak děti můžou navléct pěkný náramek, náhrdelník – pro sebe, nebo jako dárek pro maminku. Vážně to vypadá pěkně.
Bleskově jsem se mrkla i na netu, jestli by tam nebyl nějaký další tip…a našla jsem jednu kreativní paní, co pecičky používá např. jako dekoraci na adventní věnec. To se teď může hodit, ne? :)
Já bych se asi vydala podobným směrem – pecky bych nijak zvlášť neupravovala, nechala je co nejvíc přírodní a zkusila z nich třeba lepit obrázky, zvířátka nebo domečky. Když popustíte uzdu fantazii, určitě vymyslíte i nějakou vánoční ozdůbku. Napadá mě třeba hvězdička slepená z pecek meruněk, řetěž navlečený z provrtaných třešňových pecek… Zajímavě může vypadat i dokonale uschlá pecka z broskve, kolem dokola olemovaná nařaseným proužkem bílé krajky… těch možností je tolik! Hlavně se NEBÁT experimentovat, protože tvořit se dá opravdu z čehokoliv :)

Nafotila jsem vám ty moje korálky, ať máte představu, jak to vypadá. Kvalita snímku je bídná (fotila jsem to mobilem), ale snad z toho bude něco poznat
http://img.na­dapenny.com/t20/113­30/nadap033240756­980230.jpg

A tady je pak odkaz na tu kreativní paní :)
http://www.ple­tenizpapiru.cz/11760/tv­oreni-z-pecek
Doplňuji:
Snad můžu říct i za kolegy, že rádo se stalo ;)

Další odpovědi
beer

Jako děcka jsme pomocí lupénkové pilky vyráběli košíčky z očištěných broskvových pecek. Ty se pak nosily na koženém řemínku třeba na krku..
Kupodivu jsen našel na netu video, kde uvidíš, jak to vypadá:
http://tn.nova­.cz/red/zajima­vosti/rekordni-miniatura-kosik-z-tresnove-pecky.html

Drap

Náhrdelníky, korále , naušnice, mozaiky, lepili jsme je na rámešky. Záleží také co je to za pecky. Měli jsme je z poloviny natřebé a házeli s nimi různé figury jako při vrchcábech