Adam

Jací významní čeští představitelé patří do těchto pojmů?

Literatura a divadlo -
Hudba -
Architektura -
Malířství -
Sochařství –

Nejlepší odpověď
annas

Malířství – Karel Škréta – Petr Brandl – Jan Kupecký – Václav Hollar – Václav Vavřinec Reiner

Sochařství – například Jan Jiří Bendl, otec a synové Jan Brokoff, Michal Jan Josef Brokoff a Ferdinand Maxmilián Brokoff, Rakušan Matyáš Bernard Braun nebo Matěj Václav Jäckel

Architektura – Jan Blažej Santini-Aichel, Octavio Broggio

Literatura má složitější členění. Uvádím všechno

  1. Exilová tvorba – J. A. Komenský, Jiří Třanovský, Pavel Stránský
  2. Domácí tvorba

a/ oficiální – nauková -Bohuslav Balbín, Tomáš Pešina z Čechorodu.
duchovní – Bedřich Bridel, Adam Michna z Otradovic
drama – Rakovnická vájnoční hra

světská tvorba- Václav Jan Rosa

b/ tvorba lidová a pololidová
kramářské písně, písmáci, knížky lidového čtení, pohádky, pověsti, lidová dramata.

Doplňuji:
Hudba duchovní: Adam Michna z Otradovic byl nejen básník, ale především hudební skladatel a varhaník.
Nejslavnější částí Michnova díla jsou tři kancionály, sbírky náboženských písní, k nimž vytvořil text i zkomponoval hudbu.
Česká mariánská muzika, Svatoroční muzika, aneb Sváteční kancionál, Loutna česká.

Do pololidové tvorby patří Jiří Volný a František Jan Vavák – písmáci – kronikáři.

Další odpovědi
ReHu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/barokni-kultura-evropa