maruš

Jablka do mrazáku?

Jdou nějakým zpusobem skladovat jablka v mrazáku?Nez­hnědnou?Nabo jak je uchovat-jsou letní-na pozdější zpracování?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Do mrazáku dáváme již nastrouhaná jablka – jsou už takto připravená na různé sladké pečivo (štrúdl, koláče, jablečný perník, a pod.). Aby jablka nezhnědla trochu je postříkáme citronovou šťávou.
A skladujeme je v plastových vaničkách (1kg) od zmrzliny – je to akorát dávka na jedno pečení.

Další odpovědi
PostApMan

Nevysvětlím princip, protože já osobně je neskladuji, ale máme jablka v mrazáku neustále.

Jsou v igelitovém pytlíku, to je jediné co jsem pochopil z principu skladování. Nedávno jsem jedl půl roku staré jablka z mrazáku a nebyli hnědé a byli dobré.

elektrikář

Lze je to dobrý polotvar, posypané cukrem a pokapané citronem jsem rozmixoval na zmrzlinu vnukům to báječně chutnalo. Jde to udělat i ze sterilovaných jako dětskou přesnídávku.